Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Ремонт на уредба SONY DXA-WZ5 импулсно модулче с MIP2C1

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
shri
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 01, 2015 12:37    Заглавие: Ремонт на уредба SONY DXA-WZ5 импулсно модулче с MIP2C1 Отговорете с цитат

Привет на всички. Необходима ми е схема на някакво захранване изпълнено с този чип MIP2C1. Поправям една платчица която изработва постоянно 4,5В за стен бай режима на уредба Сони. В схемата на уредбата модел SONY DXA-WZ5, която изтеглих от нета. Тази платчица е дадена като черна кутия за която пише, че изработва постоянно 4,5В. Но схема на самата нея няма. При ремонта и установих; изгорял предпазител 1А миниатюрен дето се запоява, повреден грец, 2 диода пробили, прекъснал филтриращия кондензатор 4,7Мф/400В и между + и - му имаше постоянно 12ома съпротивление. Което ме наведе на мисълта, че чипа е повреден. Купих чип тука от магазина Чип елекроникс. Разпоих по един крак и на другите диоди по платката и измерих. След като се убедих, че всички полупроводници по платката са здрави и смених изгорелите, запоих новия чип и пуснах, няма никой на изхода. На входа сложих 10Мф вместо 4,7Мф такъв имах. Имам на греца и кондензатора 308В и до там. Има като цяло 6 СМД резистора измерих ги в ред са с изключение на един, за който не мога да кажа нищо. На корпуса му няма написана стойност, дава над 500Ком. Свързан е между 3-ти и 4-ти крак на чипа, като от към страната на 4-ти последователно през 22ома и диод отива в намотка на трафчето Обратната връзка е с оптрон, който също смених за всеки случай, имах същия под ръка. За да разбера дали чипа който купих за 3.50 е менте или има друг проблем ми трябва някаква практическа схема. В даташита на чипа която е на Японски език само, нищо не се разбира освен основните параметри на чипа. В нея няма схема на чипа, разбрах само мос транзитора е вътре в чипа и кои са му краката сорс и дрейн. Ще се радвам ако някой е работил с този чип и знае нещо повече за него.
Ето няколко снимки за прилежност. На едната съм заградил с червено неизвестния резистор. На последната съм заснел стария и новия чип как изглеждат за сравнение.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Rusev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Белцов

[download attachment]
МнениеПуснато на: Сря Юли 01, 2015 14:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж това: В атача.
Върнете се в началото
shri
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 01, 2015 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Даа.... На схемата на колегата резистора е 270Ком, а при мене е 470Ком? Сега трябва да я махам тая въшка и да видя с другата стойност какво ще стане.
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Юли 01, 2015 14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

....и някрая като чипа се окаже само "корпус с крака" изхвърляш целата платка и шибваш пълнежа на едно такова:

...и си готов. Idea
shri
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 01, 2015 15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Е те и аз на там съм се запътил. Даже вече съм разглобил едно такова за 300mA и се питах дали ще му е достатъчно. Но все пак като техник ми се ще да възтановя оригинала. То си е завито с болчета в специална кутийка желязна. Японеца го е направил. Не знам защо ма много ме съмнява тоя чип дето съм го купил, че е менте. Защото го гледах с лупа това резисторче нищо му няма видимо, само дето е без надпис. Ако беше пекло нещо или изгоряло то си личи.
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Юли 01, 2015 16:55    Заглавие: Отговорете с цитат

То ,че най добре е да се направи както си е било спор няма.Обаче, с тези ментави части как да стане?
shri
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 10, 2015 15:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Да кажа, че проблема го реших като сложих платка от адатер 2А 5В. Както ме посъветва колегата. Залепих го на мястото на старото с горещ силикон.
Потърси "Ремонт на уредба SONY DXA-WZ5 импулсно модулче с MIP2C1" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Ремонт на уредба SONY DXA-WZ5 импулсно модулче с MIP2C1" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети