Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Климатик Fujitsu ASYA12LKC се размразява, без да е замръзнал

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2014 0:21    Заглавие: Климатик Fujitsu ASYA12LKC се размразява, без да е замръзнал Отговорете с цитат

Здравейте колеги,направи ми впечатление, че климатика ми си обръща цикъла /като за размразяване/ без да е заледено външното тяло. Логично мислейки, стигам до 2 варианта: проблем с датчика на външното тяло- замърсено външно тяло или загуба на фреон и прекомерно натоварване на компресора. Външното тяло е монтирано ниско долу в терасата по мое желание и прекомерно замърсяване не съм видял, т.е. трябва да пипам датчика. Монтажа е направен от професионалисти в гаранционния срок на климатика и СИЛНО се надявам проблема да не е в загуба на фреон. С малко дете съм и чакам бебе и майка му комплект да бъдат изписани от болницата.Докато го пиша- пак се "размрази", а външното тяло е сухо- няма грам лед.

Редактирано заглавието, извинявам се за непълнотата.

Последната промяна е направена от bobykafe на Нед Дек 28, 2014 12:37; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2014 1:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Fujitsu не правят един единствен модел климатик.
Както и останалите производители де. Та въпроса е непълен и неясен.
Само за сведение - има климатици които хич не им дреме дали е заскрежено външното тяло и си правят дефрост по часовник.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2014 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

При доста от климатиците е така, имат си "размита" логика на размразяването, трябва да се изпълнят няколко критерия за да започне, дори да не е обледен и да не се налага пак си го прави. Например моето Mitsubishi на 2.5 часа се размразява без да е необходимо. Дразни ме но е така, четох му сервизното и установих че е така - пише че ако са минали 2.5 часа работа, външната температура е отрицателна си пуска размразяването Sad
Върнете се в началото
ivan76
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 23, 2015 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо се търси проблем в работеща машина?Размразява,защото така му е зададено-или да чака като "китайчето" да стане на висулка и после иди се оправяй.Понякога човек сам си създава проблеми...
Върнете се в началото
Потърси "Климатик Fujitsu ASYA12LKC се размразява, без да е замръзнал" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Климатик Fujitsu ASYA12LKC се размразява, без да е замръзнал" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети