Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
15.6 или 17.3 инча дислпей

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cosmel
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2014 4:57    Заглавие: 15.6 или 17.3 инча дислпей Отговорете с цитат

Привет.Искам потребителите,които са ползвали 15.6 или 17.3 инча екран да споделят кой е по приятен за работа.Става дума за лаптоп,който не напуска дома всеки ден (размера за носене и тежестта не ме притесяват).
Лаптопа ще се ползва за интернет сърфиране,електронни схеми,аудио редакции,четене на електронни учебници,филми,може малко и за фотошоп.
Какви са +/- на двата размера?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2014 9:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Откакто преди 2-3 год минах на 17-ка лаптоп, 15-ката не искам и да я погледна. Естествено че "the bigger - the better", негативите на по-голямото са само цената и теглото. Друго нещо за дисплея - гледай да е матов. Лъскавите на слънце се виждат малко по-зле от матовите.

Ако можеш да си го позволиш, по-големия е по-добре.

П.С. Да си подплатя малко мнението:
LCD-тата е най-добре да се гледат на "native resolution" - колкото пиксели наистина имат, за да не стават грешки в изображението. Примерно - някои линии да изглеждат по-тънки от други със същата дебелина. По-големия дисплей обикновено има повече пиксели и можеш да визуализираш повече неща на него. Да виждаш 4 см в повече от схемата или дизайна на платката никога не е излишно Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ooleg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2014 10:21    Заглавие: Отговорете с цитат

По-добре е по-големият дисплей поради гореизброените причини. Нама да мога да кажа нищо по-ново като мнение, освен като горното, но ако цената те притеснява няма да сбъркаш твърде много и с по-малък дисплей! На времето като имаше Hercules монитори, CGA, EGA и VGA пак можеше да се върши работа с тях...

Като се замисля май по-важно е да гледаш да не използваш Windows 8.1 - имам пресни наблюдения как прави усещането от нов лаптоп все едно вече е за преинсталация...
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2014 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз от години съм с 15,4 на единия и 10 на другия( не искам да го гледам много но той има друго приложение). Ако на истина не те тревожи размера и няма да го размотаваш много определено вземи по-големия.
При мен са избирани с оглед на това, че 99% от времето се мъкнат по стълбове, мачти, покриви и т.н.
За win8 ще се въздържа от коментар само ще кажа - бягай от него.
Една читава (не от тези в нета) 7 ца ще ти работи много добре! Моята е на 3 години и я побърквам от пипане - държи се добре.
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2014 14:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам 11, 13, 15.4 и 17-ка..
Естествено 17-ката е любимия ми. Останалите само по необходимост.
cosmel
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 27, 2014 15:59    Заглавие: Отговорете с цитат

ами то разликата е 200-300лв по-вече за 17ската,не е чак толкова голяма цифра.Както казах лаптопа не се купува за да обикалям по кафетата с него и да цъкам в ФБ.Сегашния ми е 15.6 инча пък и като погледах по магазините 17ските са много малко откъм модели и бройки,пък 15.6 инча има под път и над път.
Да попитам какъв е този "дислей порт",лаптоп който има HDMI има ли нужда от "дислей порт" ?
Върнете се в началото
Потърси "15.6 или 17.3 инча дислпей" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "15.6 или 17.3 инча дислпей" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети