Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
LA76810A колко трябва да грее
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ooleg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2014 10:42    Заглавие: LA76810A колко трябва да грее Отговорете с цитат

Здравейте! Колко трябва да грее видеопроцесора, когато работи нормално. Аз съм отписал този, но преди да купя нов искам да направя сверка. Моя в средната област доста пари на пръста и като измеря пада на напрежение върху резистора, който е включен последователно на 18-ти крак - захранването на RGB блока излиза, че тече 35 mA ток, което е с 10 mA над максималния по документация. Ако някой е мерил консумацията да каже дали се движи като по документация - 19mA и максимален 25 mA.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2014 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Това не е ток на консумация, а захранващ ток - това се отнася и за 25-ти крак. Външната схема го задава (вероятно чрез тоя резистор, дето мериш върху него). Напрежениета се получават и те са интересните - чети пдф-а.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ooleg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2014 9:28    Заглавие: LA Отговорете с цитат

PDF-a съм го чел, чел, чел ... и според него I18max =25mA, а при мен е 35 mA. Въпросът ми беше, ако някой има отворен телевизор, при който видеопроцесора работи нормално да я пипне да каже дали му пари. Аз съм я отписал моята, но искам да имам доказателство преди да му разкажа играта със секачите някой ден по празниците.
Няма да ме е яд, че съм похарчил 8 лв напразно, а ако се окаже, че сменям ИС дето са здрави, щото съм калпав майстор дето не може да открие повреда с измерване...
Върнете се в началото
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2014 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно си го чел, ама не си го разбрал. Тока на 18-ти крак се определя от външната схема, не от чипа. Това, че е повече от очакваното, не носи кой знае колко информация - може проблема да е в чипа, а може и във външната схема да е. Да беше погледнал каква точно е тая схема - дали е просто резистор към захранването или китаеца е сътворил нещо по-завързано?. Да беше премерил колко е напрежението на тоя пин, а? Дали е около 8V или е станало наполовина? А колко излиза на изходите 19-21пин мери ли? Пък и другите захранвания колко са? Щото от тоя пин консумацията е стотина миливата, не е кой знае какво на фона на 1ват консумация от останалото, едва ли точно те ще претоплят чипа.

Иначе ще те е яд
Цитат:
че сменям ИС дето са здрави, щото съм калпав майстор дето не може да открие повреда с измерване...
Върнете се в началото
ooleg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2014 13:36    Заглавие: LA Отговорете с цитат

Захранването е от резистор 47 ома. Преди него, където трябва да са 10V e 9.8V, след него е колкото трябва на 18-крак 8.15V. Аз не се притеснявам, че ще се претопли схемата и затова да искам да я сменям - аз виждам, че RGB блока дава смущения в RGB-то независимо дали идва от декодирането на видеосигнал или от RGB входа. Не съм мерил консумацията на блока дето е на 43-крак (сигурен съм само като погледна филтровите кондензатори, че е по-голяма и то доста) и че греенето може да е от него, ама нямаше според мен да влияе на проблемите с RGB входа OSD ,а и няма резистор там така или иначе знам, че напрежението е 4.9 V. Иначе на хоризонталното захранване тока(I25) е в рамките на нормата. На 19-21-ви при положение, че имам нормална яркост има ли смисъл да ги меря?
Върнете се в началото
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2014 14:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми значи китайския инженер или не е чел, или е сбъркал, или е открил недокументирани възможности на елементната база...

Като гледам за месец и кусур това е трета тема за един и същи телевизор. Вероятно ще има и още... Смяна на чип с 54 крака е доста мъчителна операция. Преди да пристъпиш към нея, аз бих ти препоръчал да смениш филтровия кондензатор на захранването 12V и да провериш внимателно дали стабилизатора на тия уж 10V е в ред. По-малко мъчително е, а шанса да помогне е доста по-голям.
Върнете се в началото
ooleg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2014 15:06    Заглавие: KTN Отговорете с цитат

Прав си, че пиша по различни въпроси за един телевизор, но приех, че ще си открия проблема сам и тъй като се налага да си изкарвам хляба със софтуер, а не с електроника съм забравил за 10-15 години да мисля и съответно се лутам много.
На захранването съм сменил кондензаторите много отдавна и също на LА-то отдавна по всичко що е свързано със захранване на RGB и видео блок, както и ABL, че и на някои формирователи на импулси. Най-ужасното и отвратително е, че не са надути и са в доста добро състояние като за китайски.
Няма вече какво да сменям, нито по интегралната схема, нито по захранванията.
За LA-то мисля да използвам метода с иглата за спринцовка дето се мушка в крачето при разпояване и ако не върви работата със секачките и после крак по крак. И за новата първо ще си запоя цокъл после ще си слагам другия видеопроцесор.
Жалко, че ако го занеса на техник само да ми отпои видеопроцесора ще ме сметне за луд.

Някога поправях един монитор, който имах (CRT то преди 12-14 години други почти нямаше) беше му станал черен екрана. Имаше на платката на кинескопа някаква интегрална схема - не помня каква. Бях стигнал (не помня как) до извода,че е заминал един електролит щото напрежението на извода трябваше да е високо май беше 7-8 V, а то беше 1V. Смених го електролита и вдигна до 4V. Бях убеден, че е интегралната схема и си купих нова и я смених. Струваше 20-тина лв. а заплатите бяха по нова време 120-130 лв. И като го пуснах - пак същия проблем! И накрая се оказа, че въпросния електролитен кондензатор трябва да има супер ниска утечка, а чисто новия с много голяма дори като нов. Замених го с танталов и монитора светна. Така,че ми се е случвало да сменям интегрална схема заради електролит, дори като сложа чисто нов! Ама все пак иди го открий без да си сигурен в интегралната схема!
Върнете се в началото
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2014 23:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
тъй като се налага да си изкарвам хляба със софтуер
Верно ли? Като знам какви са часовите ставки на средно кадърен софтуерист излиза, че ровейки се в тоя боклук, до тук си загубил време за изкараш пари за поне два чисто нови телевизора. Будалкаш ли се или си луд за връзване?

Всъщност няма значение - успех и весели празници!
Върнете се в началото
ooleg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2014 8:49    Заглавие: всичко по малко Отговорете с цитат

Е, не съм казал, че съм програмист, нито че съм от София, което май са необходими и достатъчни условия да взимаш много висока часова ставка.
Системен администратор съм и то във Варна - следователно не взимам твърде голяма заплата или поне не толкова, че да се ахка от нея.
По принцип аз много си обичам моята техника и обичам да си я оправям сам за да си и знам нрава. Сега по коледа и да намеря пари за нов телевизор, няма да ми харесва - някакво друго но съвсем трудно ремонтируемо чудо, на което нама да ми трябват и половината функции щото не гледам повече от 2-3 часа телевизия!

Иначе ми се плаче, че никой от моите колеги не само, че няма някаква техника дето да му я взема на заем, ако ми потрябва, ами даже не могат да използват мултицет, ако им го дадеш. Скоро хората ще викат майстор да им смени крушките!
Върнете се в началото
ooleg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 26, 2014 10:14    Заглавие: Бях забравил Отговорете с цитат

Между другото бях забравил, че съм снимал проблема, за който говоря, само дето много кофти снимки стават с телефон - плучават се разни черти от развивката на телевизора, а това което се вижда ясно с очи на снимките изглежда замузано и слабо видимо. И все пак нещо се вижда:

http://prikachi.com/images.php?images/758/7792758a.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/759/7792759K.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/760/7792760w.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/761/7792761V.jpg
Върнете се в началото
Потърси "LA76810A колко трябва да грее" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "LA76810A колко трябва да грее" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети