Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Избор на автомобилен акумулатор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2014 18:45    Заглавие: Избор на автомобилен акумулатор Отговорете с цитат

Зная, че има много теми. Изчел съм ги и пак не мога да разбера коя марка може с чиста съвест да кажем - ДА даваме едни пари и получаваме прилично качество.
Днес влизам в колата(1,6 бензин) и след завъртане на контактния ключ таблото просто изгасна, а вчера палеше от раз. Акумулатора е 74Аh на Еxide и е само на 2 години. На другата колата същия 5-та година не е мръднал. Мерих консумация и зареждане всичко е в нормите. Преди това съм карал с Bosch, Varta, Monbat като цяло пълно разочарование. За Exide дадох тогава 200лв. и се надявах да не е като повечето колкото да изкара гаранцията. Сложих за проба друг акумулатор и няма никакъв проблем. В момента зареждам стария но като цяло не влагам кой знае какви надежди след като го видях как пада от 12,8V на 14mV при палене.

Вие с какво карате?
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2014 19:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм с ENNEXY Energy, 44 Ah. Предстои му трета зима, досега никакви проблеми. За тези 2 години веднъж съм му долял малко дестилирана вода, не е свалян от колата и не е зареждан със зарядно. Пробегът ми е около 3000 km на година.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2014 19:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Разберете, че за нашия пазар се отделят боклуците! През същия цирк- със същите акумулатори- до един от цитираните- преминах през годините. Затова-най-евтиния с възможно най-голяма гаранция! Ако ще да е от Занзибар! Нова кола-от магазина- акумулатор FIAMM- марка от "класа"! Скапа се за около 26 месеца. Оказа се, че гаранцията му е 24 месеца-естествено. Нищо, че на колата е 36 месеца. Купих си МОНБАТ за 90 лева с 2 години гаранция от познат на сина ми и вече почти две години като че ли нямам проблеми... А и да се скапе- майната му! Нали не е 200 кинта! Та върви из магазините и виж какво има.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gakal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2014 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Досега всички акумулатори с които съм имал досег на личната и служебните коли са изкарвали средно 4,5-5,5 години. Последната лична кола е бензин ,мотор 1,8л , акумулатор 55-60 Ачаса, пробег около 7-8000 км/год с личната и около 35000км/год със служебна кола.Ползвал съм основно евтини и един скъп бош - еднакъв резултат, макар, че се е случвало да ги разредя до нула със забравени фарове. Но... според мен, задължително обслужваем, и поне веднъж годишно си го доливаш. Поне при мен се налага да си доливам по малко във всяка клетка годишно. Затова смятам, че необслужваемите акумулатори имат по-къс срок на служба.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2014 20:29    Заглавие: Отговорете с цитат

4-5 години си е според мен добре! Другия Exide е 5 та година като имаше една зима колата близо месец не беше пипана и запали което ме потресе.
Днес един колега ми обяснява, че от дупките се скапвали връзките вътре.
Не знам възможно ли е не съм отварял все още акумулатор от тези "модерните".
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2014 22:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Материал за четене http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/112584
Там пише, но да го повторя: карам с ZAP - полски необслужваем. Първият изкара 6 години докато тия, които ми слагаха газовия инжекцион не ми го върнаха сринат без грам симптом. Та пак си купих същия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2014 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, сега ще прочета.
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 21, 2014 21:43    Заглавие: Отговорете с цитат

ххххххххххххххххххххххххххх шега по темата Smile
Много тъпо , публикувах линка без да го гледам видеото .

Последната промяна е направена от Techmaniac на Вто Дек 30, 2014 14:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2014 0:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Techmaniac написа:
...шега по темата Smile

Ба си шегата, ба си тъпата реклама. Човек трябва да е малоумен да си купи кундурматор от там.
Иначе залагам на GIGAWATT. за сега само такъв не ме е предал.
Предадоха ме и Bosch Silver, EXIDE Excell, Монбат, Искра...
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 22, 2014 10:16    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента се чудя м/у Bosch Silver S5 и Еxide Premium (моя беше Еxide Excell който се води по-ниския клас, преди това съм карал с Bosch но доста по-нисък клас също).
И двата са с 3 години гаранция и като цяло за момента единствено за тях има такъв срок. Ще прочета още малко и тия дни ще купя, че този с който карам определено няма да изкара зимата.
Потърси "Избор на автомобилен акумулатор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Избор на автомобилен акумулатор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети