Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
A/V Sender ?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lexus
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пет Апр 30, 2004 21:37    Заглавие: A/V Sender ? Отговорете с цитат

От къде може да се намери A/V Sender да се купи за около 30-40 лв. В eshop.bg видях че има един за 28лв. за разтояние от около 10м. , но вече от един месец го няма в наличност. Някой знае ли фирма в която има такива работи?
Също искам да попитам дали картината излиза така както с кабел, говоря за разтояние от около 5 м и имали схеми за сендер, може и да е само видео сендер без аудио.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
plamensl
Site Admin

МнениеПуснато на: Съб Май 01, 2004 10:14    Заглавие: Отговорете с цитат

http://eshop.bg/eshop3/phps/addord.php?myid=189872 има в наличност, но цената е различна от цитираната от вас
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Съб Май 01, 2004 16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Разтоянието нее голямо.Може да опиташ с един модълатор от видео като на изхода сложш една телескопична антена за да можеш да и регулираш дължината.На 3-4 м работи със сигурнст.При мен така е направен генератора ми.
lexus
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 01, 2004 22:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди да постна темата го имаше този сендер за цена около 28лв. но сега го няма Rolling Eyes .
Noel би ли обяснил малко по-подробно как става това нещо? От къде мога да намеря такъв модулатор от видео, продават ли се или трябва да търся в някой сервиз, от старо видео? Какво представлява този модулатор и на входа на ТВ трябва ли да се слага нещо друго или то си се приема все едно от антена?
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2004 10:31    Заглавие: Отговорете с цитат

За 5м. не е ли по - просто и евтино да си пуснеш кабел?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
lexus
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2004 11:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов разбира се че е по-просто и лесно, но аз искам да не минават кабели през цялата стая, а и доколкото знам в София има по-евтини сендери затова реших че вместо да купувам и прекарвам кабели може да си купя един сендер за 30-40 лв. и да си реша проблема.
Върнете се в началото
lexus
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2004 11:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов разбира се че е по-просто и лесно, но аз искам да не минават кабели през цялата стая, а и доколкото знам в София има по-евтини сендери затова реших че вместо да купувам и прекарвам кабели може да си купя един сендер за 30-40 лв. и да си реша проблема.
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2004 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Модулатори имат почти всички видеомагнетофони.Представлява малка метална кутийка в която се слага антената и от нея излиза сигнала на определен канал.Има 5в захранване / в интерес на истината са поне две / вход видео и вход аудио.На изхода който по принцип се слага кабела лъм телевизора поставяш телескопична антена и в зависимост от това на кой канал излъчва я правиш по дълга или по къса.тези които излъчвата на дециметровия са по добри.Приемането става с най обикновена антена.
lexus
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2004 19:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Noel мерси за отговаора, но не разбрах къде точно се слага този модулатор, по обясненията ти разбрах, че ако си сложа антена на видео картата и на ТВ няма да ми е нужен този модулатор, а направо ще си излиза картината само с тези две антени. Така ли е или нещо не съм рабрал?
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 03, 2004 5:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам какъв сигнал излиза от тунера ти към телевизора.Обикновено е по ниска честота а модулатора го прави на определен телевизионен канал.Ако е така както мисля ще ти трябва модулатор.Какъвто и да е от някое старо видео.Ако включваш тунера директно в антения вход на телевизора тогава не ти е нужен.Просто сложи телескопичната антена на изхода .Но не съм виждал TV-тунери за PC с модулатор....
Потърси "A/V Sender ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "A/V Sender ?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети