Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся Схема

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
siente
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 18:15    Заглавие: Търся Схема Отговорете с цитат

Имам един трансформатор 18 волта двуполярен,и ми трябва схема която да ми даде 2х29 променливо или след изправяне 2х40 волта.Въпросната схема е за захранване на крайно стапало,което ще използвам за съб буфер със мощност 100Вт.Имам някои схеми,обаче всички са мн сложни за изпълнение,ако някой има някакво предложение ще съм му благодарен да го сподели:)
koko___
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 18:35    Заглавие: Отговорете с цитат

С траф на 18V ще се мъчиш да изкараш 2x40- трудна работа да не кажа невъзможна, за да може усилвателя ти да работи пълноценно захранващата ти мощност трябва да бъде малко над тези 100W които са изходна мощност на усилвателя. При захранване 40V и изх. мощност малко над 100W ти трябва доста стабилно захранване от порядака на около 4 или 5А и то двуполярно .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 21:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Единствено предложение -ПРЕНАВИЙ ГО!!! И то ако съответства по мощност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 22:18    Заглавие: Търся схема Отговорете с цитат

Не търси никаква схема,защото няма такава,а пренавий трафа.За полезна мощност от 100Вт.ти трябва траф поне 150Вт.Има едно ПИСАНО правило,че консумираната мощност е1,5пъти по-висока от полезната изходна в товара.В нея влизат загуби в трафа,загряване на елементите и ред други не-полезни консумаций.И едно от моята дългогодишна практика-всеки елемент се натоварва с не повече от около 70% от максималните му параметри,а останалите 30-са резерв.
Така поне на времето проектирахме усилвателите,някой,от които работят и до днес,а виж какво става с модерната китайска техника,дето на втория ден от покупката отива в сервиз.И една поговорка:От нищо нещо не става.В усилвателната техника има закон-всичко е за сметка на енергията,която в повечето случаи идва от захранващите трафове или устройства.Стига лекций,че ставам досаден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Търся Схема" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся Схема" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети