Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
АД-30кв проблем с генерирания ток

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
matsuto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 25, 2014 17:30    Заглавие: АД-30кв проблем с генерирания ток Отговорете с цитат

здравейте колеги.
Искам да те попитам за 1 ад-30.Повдигам оборотите на двигателя на 50 херца, но повече от 192 волта не може да изкара, а между фазово е 318волта.Четох постове за такъв проблем но не разбрах какво се мести и къде на Ш-образния трансформатор? Малко не сам на ти с ТОКОВЕТЕ но трябва да поправям няколко бройки ад-30 и предварително се извинявам за НЕПРОФЕСИОНАЛНИЯ ми език.
и още 1 ? влияе ли зареждането на акумулатора от динамото на двигателя по някакъв начин на тока произвеждан от електогенератора, тъй като динамото не зарежда акумулатора и по-точно на възбуждането на възбудителната намотка.Генератора е АД- 30 3-т-3 защото имам и АД-30 3-т-1 който е вързан по съвсем друг начин.При необходимост мога да кача снимки на схемата на свързване и на самите детайли вътре в таблото.
Благодаря Ви предварително за отделеното време и ще очаквам отговорите Ви.Лека вечер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maro71
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Наприч

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2014 13:44    Заглавие: 1 Отговорете с цитат

ремонтирал съм такива агрегати,възбуждането е тясно свързано с произвежданото ел напрежение,първо си прегледай в генератора има едни четки и пружинките които ги натискат към генератора, тях леко ги смажи ,и изгоряли предпазители,а за зареждането има значение релето за зареждане и входа му трябва да има на релето около 12-13 волта от акумилатора най често релето е РР-380 от ,щом ти вдига на 190-200 волта зареждане на акумулатора ще има,защото оборотите са добре, виж поднамагнитването,има и други проблеми който са ми се случвали все пак съм поддържал около 20-30 АД-30,АД-16
matsuto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 28, 2014 13:19    Заглавие: Re: 1 Отговорете с цитат

Здравей колега.
По написаното от теб разбрах, че ги чуваш петлите Very Happy .
Аз много не ги чувам, но за сметка на това съм упорит(надявам се без тъп)
За какво иде реч.Сблъсках се с няколко проблема:
1.При натискане на бутона за възбуждане на генератора, бушона гори.
Решението е премахване на жицата, която идва от "-" на диодите до конактора и всичко започва да работи(не е пробвано под товар как се държи генератора)Защо обаче се случва това и на какво се дължи, ако можеш ми кажи или дай поне предположение.
2.Генератора вади само 180в ток на всяка фаза.Решение пробил диод, замяна и всичко е ок.
3.Няма зареждане на акумулатора.Решение контактния ключ е повреден и не подава постоянен "+" на динамото на двигателя или пробил диод на динамото(някои са с диод други не)
С тези 3 проблема съм се сблъскал и решил с помощта и на мои колеги, но ...
С този не мога.А именно:Генераторът изкарва 180в при вдигане на херците на 52 достига 190в, но това му е максимума.1 прегледах четките и колекторните пръстени.четките контактуваха на много малка площ и се ронеха.Подмених ги с такива от работещ АД, но без промяна.
2.Прегледах диодите, връзките да няма хлабава, релетата да ли са правилно вързани, както и бутоните и контролните лампи, което не ми помогна.
3.Един колега предложи да повишим възбуждането на генератора.Ако си спомняш как се прави моля те пиши, а аз ще ти кажа ние какво направихме. Ш-образния трансорматор има отпред 5 положения на които излизат дебели медни пластини.По принцип на всички работещи генератори трансформаторите са вързани по следния начин: най отгоре на положение "нула" което отива от горната страна на 3-те големи бушони а долният им край е вързан на предпоследното положение 10- срещу това положение има надпис че намотките са 475.Ние преместихме долния край на положение 16-което съответсва на 500 намотки, с което целим да да се мине през по-голям брой намотки и от там по - голям възбуждащ ток(според нас).За съжаление не се получи, 3-те фази отново достигаха само до 184в.След което видяхме по схемата че трансформатора има и 3-ти край който също е с брой на намотките и вместо на 85 ние преместихме на 75 което е най ниското възможно.По този начин достигнахме 208в и 340 между фазово.
Смятам че се движим в правилна посока. но на какво се дължи това, кое се е повредило за да се налага да местим краищата на трансформатора и дали така се прави или има друг начин за проверка на детайлите му.
Благодаря ти и извинявай за подробното описание.лек ден.
Върнете се в началото
bogege
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: st.zagora

МнениеПуснато на: Съб Юни 28, 2014 18:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да коментирам писаното по горе ,че........... Shocked
Като гледам пробите ги правите на празен ход без товар!!!!
Натоварете го с товар 25-30 kw. и тогава вижте какво има на изхода???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
matsuto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 28, 2014 20:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Смяташ, че като го натоварим нещата ще се оправят? А такъв товар 25-30 kw няма от къде да му осигуря.Ако имаш предположения или знания просто ги сподели.Лека вечер.

Exclamation Не се отговаря с този бутон Exclamation
Върнете се в началото
bogege
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 28, 2014 22:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Не смятам ,че ще се оправят нещата,но ще сте /сме по наясно дали въобще работи когато е натоварен!?

П.П Предположения може да има когато кажете как се държи ,когато е натоварен!
Върнете се в началото
matsuto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 30, 2014 18:19    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК като го натоварим ще пиша какво е положението.Днес забелязах че ротора има аксиален луфт видим с просто око около 2-3мм.това нормално ли е?
Върнете се в началото
bogege
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 30, 2014 21:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Днес забелязах че ротора има аксиален луфт видим с просто око около 2-3мм.това нормално ли е?

Ами не е нормално!
Това при спряла машина ли го пробва или при работеща виждаш как плува ротора напред-назад ли?
И в двата случая луфта трябва да се убере !!
Върнете се в началото
matsuto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2014 9:09    Заглавие: Отговорете с цитат

И в 2-та случая го прави.Само този АД не мога да оправя и се отказвам от повече опити.Всички други ги възстанових-зареждане, генериран ток,охл.уредба и т.н
Върнете се в началото
Потърси "АД-30кв проблем с генерирания ток" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "АД-30кв проблем с генерирания ток" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети