Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Телевизор Oceanic 7155, свива растера хоризонрално

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
boris rangelov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 24, 2014 14:17    Заглавие: Телевизор Oceanic 7155, свива растера хоризонрално Отговорете с цитат

Oceanic 7155, шаси на Nokia stereoplus,захранване-TEA2164, TEA5170, процесор- SPL02-R03, видеопроцесор-TDA8366 .
Телевизора ми дойде днес за ремонт, с оплакването, че е спрял да работи и не е тръгнал повече, а преди това е свивал хоризонтално растера. Крайният транзистор беше пробил, започнах да търся причината из КСХО, обратноходовия кондензатор CK51 беше дал пълно късо, LK61 прекъснала, всички диоди и кондензатори до ОС ги смених, резисторите ги проверих, за да нямам съмнения. След като смених крайния със същия S2000AF, свален от скрапа телевизора тръгна. Обаче има още един проблем, от време на време импулса към базата се променя и се свива растера, също така и се получават пулсации в B+ при свит растер, но не "кляка". CK23 и CK22 съм ги сменил, презапоил съм драйверното, но пак си остана проблема, импулса се променя още от 38 крак на видеопроцесора. Напреженията на захранването са добре, без пулсации. Някаква насока, че не съм имал подобен проблем до сега.

Exclamation Arrow VK16 и другия в същата верига-смяна за проба.Вероятно има и още спойки и кондензатори за смяна в изх.стъпало на редовата Exclamation Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
boris rangelov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 24, 2014 15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Смених двата транзистора за проба, но проблема пак си остана. Филтриращия за 8-те волта го смених. Забелязах, че при свиване захранването за драйверния траф отива към 8-9 волта и се получават пулсации. Ще сменя филтриращия на 15-те волта и пак ще пиша!
Върнете се в началото
boris rangelov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 24, 2014 18:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът беше от CO51, като го вадих направо ми остана в ръцете, прекъсвали са електродите му!
Върнете се в началото
Потърси "Телевизор Oceanic 7155, свива растера хоризонрално" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Телевизор Oceanic 7155, свива растера хоризонрално" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети