Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Преработка на PC захр. от 12 на 14,4 волта
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2005 12:02    Заглавие: Отговорете с цитат

iavor4o написа:
хммм 2x700W пише...
да видим: 700W:12V=58.333333333333333333333333 А ,а на снимката виждам едни нещастни кабелчета max 2 квадрата и ми е много интересно как ще ги носят тия 58 А за по-дълго време, ама де да знам...

Ама чакай нали консумираната мощност е 1.5 пъти по-голяма. Значи 1050 W и за другия канал още толкова общо 2100 W. И да речем акомулатора успее да поддържа номиналните 12.6 V тока става скромните 166.6 A а съм виждал какви са дебели проводниците на електрожен за 160 А! Ако напрежението спада но огромното импулсно поддържа мощността то тока ще нарастене и то много, 200 А не са изключени. Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bodan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2005 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Духлювци избиващи комплекси , висящи по цял ден
пред компютара и нямайки какво да правят - серат
по темите на хората ! Направо ми накривихте кепето
с неуместните си забелешки !!!

Забранява се използването на обидни реплики към потребителите във форума ! При второ нарушение, ще изтрия поста ти или ще уведомя админа ! И все пак можеш ли да опровергаеш тези прости сметки и това което другите казват ? slav4o.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2005 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Bodane, не се ядосвай бе човек. Не обръщай внимание на такива изказвания. Ти си пази добрия тон на разговора, пък все някой ще ти отговори оптимистично. Значи според мен от това захранване което си преработил, повече от 10А няма да можеш да искараш. Някъде из всичките написани глупости тук мернах нещо против паралелното връзване на АТХ захранвания.... Според мен няма никакъв проблем да ги вържеш паралелно ако ще и да са сто. Такив тип връзване съм виждал на много места, последното беше конвертор 12>220V/1KW или вече нямам спомен точно колко беше. В такива случаи се прави една обща драйверна схема (TL494 или квото ти допадне), и няколко крайни схеми, с няколко трансформатора. Изходите на трансформаторите си ги закачаш паралелно през грецове и работата заспива. Помисли си над идеята Cool

PS: Мен лично не ме интересува за какво ще го ползваш това захранване Smile
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2005 17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Aбе ти си голям ****... A, какво викаш? Kазвали са ти вече? Aми да, и ше ти се повтаря докато не разбереш, че си станал жертва на собствената си реклама.

За щастие електричеството си знае неговото, няма туй, няма онуй. 170A си искат меден проводник със сечение 35 мм2 и това е.
Почни с тоя факт да мислиш захранване за нещо такова.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 7:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не вземете наистина да изтриеше поста на човека. W=U.I само в Китай го смятат по друга формула.
Върнете се в началото
sparky
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ЗАБЕЛЕШКИ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ми то аз му го казах по-нагоре - Очевидно не може да пише, сега се вижда че не може и да смята. За физика едва ли е чувал.

На човека не може да се помогне, щото е толкова "проз" че не може и да се усети, ами продължава да си показва простотията още повече. Като няма аргументи започва да използва оригиналини изрази(поне той си мисли че са оригинални). Laughing Laughing Laughing

Продавай си СПЕЦЯЛНИТЕ китайски боклуци и МАТЕРЯЛИ, пиши си смешните "статийки". Просто не се опитвай да си налагаш безграничната простотия на хора, някои от които (не аз, за мен е хоби) са се занимавали с електроника цял живот и имат по няколко висши образования (геофизика в моя случай) за разлика от теб - то просто е очевадно.

Та... излиза че "духльото" е някой друг. Но за разлика от теб аз имам аргументи.

За мен форума е развлечение и място да обменя идеи и виждания с хора, които се занимават със същото, професионално или като хоби. Изглежда за теб не е така, то и не може да бъде.

Хората в този форум (повечето), както и в много други форуми, са общност с горе-долу близки виждания и представи, като една от целите е да се избяга от заливащата ни отвсякъде простотия. И за твое най-голямо съжаление дори и да не си бях направил труда да ти видя простотиите, със сигурност някой друг щеше да го направи и резултата нямаше да бъде по-различен.

Никой не се е родил научен, просто някои не искат да се научат.
И като разберат как да си сменят задната лява гума на колата, имат самочувствието на автомобилни кнструктори, щото за тях това е огромно постижение. Laughing Laughing Laughing
iavor4o
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

sparky написа:
Ми то аз му го казах по-нагоре - Очевидно не може да пише, сега се вижда че не може и да смята. За физика едва ли е чувал.

Смятам, че много хора му го казахме по-нагоре. Smile Няма смисъл да си хабим клавиатурите повече. Мисля, че е крайно време някой модератор да заключи темата.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Aми вижте сега не говорете обидно към него, никой не трябва никого да обижда. В сайта който е посочил наистина пише за ток до 200 А. Това е напълно логично, клемите не мога да преценя колко са големи заради мащаба. Може и да е усилвателя клас D и наистина да отдава 2x700 W макар, че много се съмнявам. Начините за "спараляване" на захранванията сме ги изказали което е по темата.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

За по къси проводници до 3 метра се допуска ток до 8 А на квадрат .Да помислим къде е грешката. Тук не става въпрос за такива токове а за най обикновени НЧ усилватели които работят със + - 40 волта с това напрежение дори при каскада не могат да се достигнат мощности над 80 вт. За мощности 500 вт и нагоре се нуждаем от по високо напрежение ,защото иначе кабелите стават прекалено дебели. Това е по теория на практика човешкото ухо има защита и не чува звуци над 140 db т.е. чува ги но до там ,така че спора ,който се води е неуместен и не е правилно, като управляваш автомобил да слушаш музика с такива децибели.Друг е въпроса че ако имаш магазин и продаваш въпросните АМР ове трябва да имаш устройство което да ги захранва за тази цел е достатъчен трансформатор 250 вт + - 40 волта.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Да бе, прав си, може и да стигне траф 250 вата, щото май не е 2х700 вата НЧУто Laughing
Върнете се в началото
Потърси "Преработка на PC захр. от 12 на 14,4 волта" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Преработка на PC захр. от 12 на 14,4 волта" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети