Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Преработка на PC захр. от 12 на 14,4 волта
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sparky
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 8:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Говоря за усилватели с реални 500W, а не тия, дето масово ги продават по магазините, на които пише 1000W, а реално са 200-300.
valioman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sliven

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 8:57    Заглавие: Отговорете с цитат

щом тез захранвания щв се ползват за това няма ли да е по евтинко и практично да си купи един акумулатор 75 ампер часа (60 лв) и да го зарежда по редовно толкоз за една проба на крайно стъпало ще издържа пък и ако зарядното му е по здравичко може и него да закачи Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bodan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 11:03    Заглавие: Отговорете с цитат

valioman написа:
щом тез захранвания щв се ползват за това няма ли да е по евтинко и практично да си купи един акумулатор 75 ампер часа (60 лв) и да го зарежда по редовно толкоз за една проба на крайно стъпало ще издържа пък и ако зарядното му е по здравичко може и него да закачи Razz

А знаеш ли колко клека акумолатора като удари баса
на 1000 ватов амп??? За сведение имам един амп с
външен предпазител 200А !!! Да не говрим че има
и по сериозни ампове Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sparky
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де, и какво им тестваш?

На какви коли ги слагаш? С по пет акумулатора и по един алтернатор за всеки акумулатор ли?

После ако усилвателя е читав (считай импулсното му захранване е добре изчислено), въпреки пада на напрежение трябва да може да компенсира.

И това че предпазителя ти е 200А съвсем не значи че през него постоянно текат 180А да речем. Те точно за това се слагат по-големи, за да може при падове на напрежението, захранването на усилвателя да компенсира пада на напрежение с по-голям ток.

И каква марка са тия "сериозни" ампове ако не е тайна?
sparky
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

И вземи си оправи страницата с амповете, щото в тоя и вид никой сериозен човек няма да купи нищо, колкото и "СПЕЦЯЛНИ" цени да сложиш, и дори много добри "МАТЕРЯЛИ" да продаваш.

ВЗЕМЕТЕ СЕ НАУЧЕТЕ ДА ПИШЕТЕ НАЙ-НАКРАЯ!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ти на училище ходил ли си бе пич? Или това няма значение, стига да можеш да си сложиш в колата някой "сериозен" амп, на който пише 10000W, а в същност е 100, да я наблъскаш до половината с "маркови" говорители, та да могат да те чуят от Младост до Люлин, независимо че като качество на звук е абсолютна пръдня и дърво, а на всичкото отгоре струва два пъти колкото колата.

Па после лющи чалгийка до побъркване на целия квартал, независимо от простотиите, които се пеят и тъпоглавието на тези, дето я пеят.

Простотията няма край!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ама... то така най-лесно се живее.

Може и да си изкарам някой бан, ама то вече не се търпи от простотия в тая "държава".

Ей-сега се поразходих още малко - ПРЕПОРЪЧВАМ НА ВСИЧКИ ДА ПОГЛЕДНАТ, ОСОБЕНО СТАТИИТЕ - ТАКАВА НЕГРАМОТНОСТ ДА ЛЪХА ОТ ИНТЕРНЕТСКИ САЙТ НЕ СЪМ ВИЖДАЛ НИКОГА.

Аз ако съм на мястото на тоя, дето го е правил, да съм умрял от срам до сега. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Последната промяна е направена от sparky на Вто Авг 23, 2005 12:08; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
iavor4o
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Амповете са марка SUICIDE Laughing
Аз не бих си сложил 500W реална мощност в 2 куб.м. обем Smile
Върнете се в началото
valioman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sliven

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

bodan написа:
valioman написа:

А знаеш ли колко клека акумолатора като удари баса
на 1000 ватов амп??? За сведение имам един амп с
външен предпазител 200А !!! Да не говрим че има
и по сериозни ампове Smile

Вие май в лом летите в небесата с амповете.Особенно пък ти който се съмнявам да е направил нещо реално.Запомни че никоя уважаваща себе си фирма не продава "ампове" повече от 200 вата например.Другите са самоделки или тунинг.А представяш ли си кутията на 1000 вата усилвател клас АВ а да не говорим с какво ще го храним с атомно реакторче в багажника. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
bodan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Абре хора ! Вие май живеете в 1990 година !
100 вата 200 вата ! Колата ще се сцепи и незнам си още какво!
Това че вие явно не сте запознати не значи , че го няма !
Бах мамма му ! Все едно съм в да не казвам кой форум !
Краснописа взели да ми проверяват и видиш ли
колко срамен и неверен ми бил сайта !Кат не ви кефи
не гледайте бре. Пуснал съм тема за да ми се
помогне със съвет при добро желание !Който не разбира
или не му се дават съвете да не пълни темата !Това според мен е срамно! Виждаш ли тоя или оня сайт бил скапан и неструвал !
Не се прави така !!! Хора всякакви , мнения всякакви !
Ако "теб" не те кефи или не ти върши работа , не значи
че няма да е полезен на друг!

http://www.amplitron.hit.bg/ca4350s.html -линк към въпросния амп !
http://www.amplitron.hit.bg/Spec.html - линк към спецификациите !
Има доста по яки но нямам линк! А най якото за което съм чел
и 30000 вата за кола ! Аре със здраве и благодаря на тези който помогнаха със съвет и инфо!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
iavor4o
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 16:22    Заглавие: Отговорете с цитат

хммм 2x700W пише...
да видим: 700W:12V=58.333333333333333333333333 А ,а на снимката виждам едни нещастни кабелчета max 2 квадрата и ми е много интересно как ще ги носят тия 58 А за по-дълго време, ама де да знам...
Върнете се в началото
sparky
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2005 8:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Който не разбира
или не му се дават съвете да не пълни темата !Това според мен е срамно! Виждаш ли тоя или оня сайт бил скапан и неструвал !

Тук не става въпрос за разбиране, нито за вкус. Правопис се учи още в първи клас. И тръгнали с електроника да се занимават...
А да смятате знаете ли? Laughing Щото сигурно и това ви куца.

Ти не можеш да пишеш, ще ми говориш колко запознат си бил с усилвателите. Колко книги за електроника си прочел?
Или няма нужда от четене, то е за балъците. Или и с четенето си като с писането? Като те гледам и какво продаваш (ако ти го продаваш де), си представям колко си "запознат с нещата".

А като се прочете колко легендарен и добър и евтин бил TDA7294, съвсем му става ясно на човек, че даже и слух нямаш. Или може би на колоните, на които си я слушал каквото и да пуснеш, то звучи еднакво отвратително. Laughing

И както виждаш това не е само мое мнение за твое голямо съжаление.

Повече няма да си хабя приказките да ти отварям очите, просто защото явно няма смисъл. То трабва да има желание, и умствен капацитет. Laughing

На твое място бих спрял да се излагам. Вече си ни ясен на всички.
Потърси "Преработка на PC захр. от 12 на 14,4 волта" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Преработка на PC захр. от 12 на 14,4 волта" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети