Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Заземяване на контакти

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Иван Петров
Гост

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2005 19:27    Заглавие: Заземяване на контакти Отговорете с цитат

В къщи ми се струва, че ел. мрежата не е заземена добре. Всичките ми уреди дето са с щепсел шуко биеха на ток по корпусите, казаха ми и сварзах металните пластинки в контакта с нулата и се оправи проблема. Само че имам и доста уреди дето не са със щепсел шуко за тях има ли проблем.

Забелязах че лаптопа ми бие на ток( има една метална решетка дето покрива говорителите и вентилатора). Щепсела му не е шуко, захранването е импулсно и ми казаха че ако съм имал проблем с контактите той се пренася и през захранването и избива в лаптопа.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2005 20:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, като си свързал металните пластинки в контакта с нулата ти не си си заземил инсталациата а си я занулил, за да я заземиш трябва да забиеш някакъв метал в зямята на около 80см до 1м и тази метална шина трябва да я свържеш с металните пластинки в контакта. А за лаптопа пробжай да обърнеш щтепсала на контакта на 360 градуса и тогава пробвай дали бие ток тази метална пластина на говорителя.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2005 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

И да го обърна пак бие на ток, сигурно е отишло захранването. Интересното е че имам някакъв стабилизатор стабитрон 350 български е. Като е включен и той бие на ток на болчетата по корпуса.
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2005 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Включвам се по темата само в часта за обръщането на контакта.
Аз ли се заблуждавам но според моите науки обръщането на 360 градуса си е пак същото положение на щепсела в контакта. Sad Тук в Ловеч казваме че трябва да се обърне на 180 градуса. Wink
Гост

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2005 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрах какво има предвид човека:) И имах предвид че го обръщам на 180 без никакъв ефект.
Върнете се в началото
panasoanik
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 16:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
И да го обърна пак бие на ток, сигурно е отишло захранването. Интересното е че имам някакъв стабилизатор стабитрон 350 български е. Като е включен и той бие на ток на болчетата по корпуса.
Laughing Laughing Laughing Бие на ток ,хахахаа егати лафа ,като започне да бие на напрежение тогава ще се оправи работата Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 16:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н Петров ,понятието бие ток е доста относително-може кожата ви да е по тънка и нежна .Затова си вземете един мултицет и премерете напрежението между биещите части и парното например ,като свържете 1килоом съпротивление паралелно на клемите на мултицета.Ако премереното ПРОМЕНЛИВО напрежение превишава 10 волта ще трябва да си проверите захранването на лаптопа ,ако не -много ви е тънка кожата!
Без съпротивление уреда би трябвало да показва около 100 волта ,поради характерна особеност на импулсните захранвания.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 17:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Здравей, като си свързал металните пластинки в контакта с нулата ти не си си заземил инсталациата а си я занулил, за да я заземиш трябва да забиеш някакъв метал в зямята на около 80см до 1м и тази метална шина трябва да я свържеш с металните пластинки в контакта. А за лаптопа пробжай да обърнеш щтепсала на контакта на 360 градуса и тогава пробвай дали бие ток тази метална пластина на говорителя.

Дору и заземяване няма да помогне, защото ако примерно излиза фаза на корпус, това няма значение. Просто трябва да се свърже корпуса т.е. да се занули и решението е щепсел шуко или занимавка със захранването на компютъра.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

ами провери дали не ти е "ОБЪРНАТА" фазата със нулата на електромера
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2005 19:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
ами провери дали не ти е "ОБЪРНАТА" фазата със нулата на електромера

Де да е така Very Happy Rolling Eyes

А и преди да даваш подобни "компетентни" съвети поне погледни датата на последните постове, не че ще помогне на съветите ти, но поне не ги давай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Заземяване на контакти" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Заземяване на контакти" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети