Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Телевизор DAEWOO DTS - 20D1T (захранването)

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
medion
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 18, 2014 21:36    Заглавие: Телевизор DAEWOO DTS - 20D1T (захранването) Отговорете с цитат

Здравейте, на скоро телевизора на дядо спрял да работи.....установих, че проблема идва от захранването, но няма надути кондензатори и някакви видими причини. Ето малко снимки на платката...
http://prikachi.com/images/863/6967863K.jpg
http://prikachi.com/images/870/6967870d.jpg
http://prikachi.com/images/878/6967878Z.jpg

Според мен причината е в трансформатора, но не съм сигурен..... предин него има ток, но на изходите мултицета не отчита нищо...

Всяка информация и идея ще ми е от помощ....Благодаря!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bogege
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: st.zagora

МнениеПуснато на: Съб Яну 18, 2014 22:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Според мен причината е в трансформатора, но не съм сигурен..... предин него има ток, но на изходите мултицета не отчита нищо

Цитат:
и идея ще ми е от помощ

Моята идея е да се ориентираш към близкия сервиз! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
medion
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 18, 2014 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, дайте ми само информация как мога да проверя трансформатора дали със сигурност е от него? И преди съм се сблъсквал с неработещи захранвания, но със смяната на няколко кондензатора ставаше работота....най-малкото да науча нещо..

Idea Arrow Arrow Arrow 8. Отговаря се с помощта на бутона (отговор), а не с (цитат). Забранени са едносрични отговори, само с емотикони, цитирането на цял пост и картинки, както и цялостното цитиране на последния пост. Подобни постове - ще бъдат модерирани, а при системно несъобразяване - изтривани.
Сигурно и за смимките трябва да се подсещаме, както и за останалите правила за оформление на тема.
Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Яну 18, 2014 22:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ремонта на уреди не се свежда до гледане за надути кондензатори и налучкване кое е дефектното.Ти не можеш да направиш разлика между ток и напрежение ама си тръгнал да ремонтираш.Айде нема нужда...Карай го на сервиз,както вече ти казаха.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Телевизор DAEWOO DTS - 20D1T (захранването)" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Телевизор DAEWOO DTS - 20D1T (захранването)" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети