Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
tv Panasonic TX-21s3TP шаси Z 7 -изместен образ

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rondo1980
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 18, 2014 16:41    Заглавие: tv Panasonic TX-21s3TP шаси Z 7 -изместен образ Отговорете с цитат

Състав:процесор SDA5254v11,видео M52778sp,вертикал LA7840 ,захранване STR58041A. Kартината е изместена с три пръста в дясно и съответно толкова се губят от другата страна на образа без да подгъва образа или други геометрични изкривявания.Шаси z7 e.Прилича на фазово изместване ,мерих импулсите туктам и всичко сякaш си има ,за проба смених и видеопроцесора който имам от поне 10 години купен ,и с него е изместен растера плюс факта че няма картина ами бял екран-явно чипа е бил ментарка,ама като не съм го пробвал досега .Мислех варианта за h-shift ,но хората не са му донесли дистанционното пък са и отдалеч и не върви да ги викам да го донесат и да не стане нищо от сервизното.Давайте съвети къде какво да меря и сменям че останах без идеи.

Exclamation Arrow "Измерих тук там и сякаш има по нещо" по смисленост на изказа може да съперничи на прозрението на оня метеоролог дето обясняваше че "утре времето ще е преобладаващо".Има си прекрасен мануал-там си пише откъде кво минава и се връща към ГХО за сравняването.И разбира се-вместо да се вземе пулта и да се провери какво ще стане ако мръднем от сервизен режим фазата-далеч по-добре е да се сменят процесори,видеопроцесори,тхо и колянов вал и да се преоре телевизора Exclamation

Последната промяна е направена от rondo1980 на Пон Яну 20, 2014 13:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rondo1980
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 18, 2014 18:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз след цял ден мерене и проби по телевизора стигнах до извода че може от сервизното да се коригира ,но за проба смених няколко дъмпа на паметта ,която е няква BR2402 явно специал едишън понеже не харесва нашенските от магазините но пак е изместена картината и затова съдя че и от сервизното няма да стане понеже изместването е доста голямо.Поне ако може да ме насочите в кой район да копая Rolling Eyes
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Яну 18, 2014 19:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Поеми към близкия сервиз. По нищо не личи че си вдянал нещо от това, към което те насочи колегата. Нито пък да си ползвал осцилоскоп.

И си има правила за оформяне на тема, а не да пишеш само каквото на теб ти е кеф.

На това твоето един герой казваше "да реализирам кочина".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 18, 2014 22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми се прави на велик гаранционен сервиз в твое село.

Спести си глупостите че нямало C делител в колектора и нямало обратна връзка за фазово сравняваме. И че това ставало по веригата за ABL.

Като имаш претенции имаш 24 часа да си оформиш темата по правилата.

Като нашишеш мести ли H-Shift в сервиз както ти подсказа колегата ще се изясни. И бас ти слагам че не си видял нищо с осцилоскоп защото го имаш само за украшение и не знаеш къде да го боднеш.

От мен да мине - между отоплението и pin12 има 2 транзистора и още няколко чарка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
rondo1980
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 20, 2014 13:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема е решен Smile ,донесоха ми дистанционното и от настройката H-CTR в сервизното меню наместих картината където трябва да е ,направи ми впечатление доста големия диапазон позволяващ измесване на картината в двете посоки.Филипов ,и на лични ти писах че съм измерил навсякъде импулсите за които мисля че можеше да се касае проблема ,даже веригата дето си ми дал жокер първо нея съм проверил,само дето до одеве нямах дистанционното да видя как е със сервизните настройки и то пък точно оттам излезе заека Smile Благодаря на всички за оказаната помощ!
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 20, 2014 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Голями "хрупане" падна заради една мръднала клетка в сервиз. А поне едно универсалнио или програмируемо дистанционно винаги си трябва. Няма да разкарваш клиентите я. Ако идват от 20-30 км. че и повече?
Във всичките ти писания няма написано абсолютно нищо какво е измерено и проверено. Фурумът е публично място и трябва да е полезен на всички участници. Те не могат да се сетят какво си ми писал на лични.
Върнете се в началото
Потърси "tv Panasonic TX-21s3TP шаси Z 7 -изместен образ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "tv Panasonic TX-21s3TP шаси Z 7 -изместен образ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети