Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Panasonic Viera TH-37PV7P не работи.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Нед Ное 10, 2013 16:24    Заглавие: Panasonic Viera TH-37PV7P не работи. Отговорете с цитат

Дойде ред и на обувките на обущаря... Very Happy

Сервизното описание си изтеглих от ТУК, благодарение на колегата sbirov.

При включване, светодиода светва в зелено, и мига 30-40 пъти, което не отговаря на нито един от кодовете за грешка, дадени в описанието. Релетата прищракват, но това е единственият звук, който се чува при включване на телевизора.
Преди да се повреди, телевизора е дал бели, зелени и червени вертикални ивици на екрана, но аз не съм бил в къщи за да ги видя и да ги опиша.

Преди малко го почнах. Предпазителите на захранването са здрави. 15-те и 5-те волта, измерени на Р5 на захранването излизат. На Р2 и Р11 имам около 1,5 - 1,7 волта, без значение дали куплунзите са включени, или не, и продължавам да оглеждам захранването къде какво напрежение ще измеря.

Описаните в сервизното проверки при липса на картина, чрез LED индикацията на SC-Board и SS_Board ги забравяме - единствените признаци на живот са прищракването на релетата, и примигването на светодиода отпред. А в следващите 30-40 минути ще опиша какви още напрежения измервам на куплунзите, и след изправителните диоди в захранващият блок.

Опит с плазми нямам никакъв, така че приемам всякакви съвети и насоки.

Exclamation Arrow Като още един път почнеш да обясняваш кой какво да ти мята-ще заминеш към бан-листата!И без това достатъчно ти се насъбра напоследък Exclamation
VALMIG21
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ГР.ПЛОВДИВ

МнениеПуснато на: Нед Ное 10, 2013 16:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Свали последователно SU бордовете от Y блока,първо горния,той по-често се поврежда,после долния.Ако проблема е в тях,което е най вероятно при изправно захранване,ще ти светне половината екран.
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 10, 2013 19:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Разкачих и двата SU борда от Y блока, но проблема явно не е в тях. Силовата част на захранването определено работи. Ако излезе още нещо, ще дописвам в този пост.
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 10, 2013 20:20    Заглавие: Re: Panasonic Viera TH-37PV7P не работи. Отговорете с цитат

Jet написа:
А в следващите 30-40 минути ще опиша какви още напрежения..........

Моето скромно мнение е ,че от там трябва да се започне за да може да се окаже каквато и да е помощ.Ако може да се напише и модела на пауер борда .

Exclamation Arrow Някакъв проблем има да разгърнеш мануала от първия пост и да му видиш номера ли Exclamation Question
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 11, 2013 11:06    Заглавие: Отговорете с цитат

http://dox.bg/files/dw?a=f1e6aca2b8

Това е линк към пощата на Сбиров. Карам по схемата на захранването на страница 64, плюс следващите 6 страници за детайлната му схема.

Силовата част с импулсния трансформатор работи. Но вторичните му намотки, на D531 имам 100V, на D540 имам 318V, на D536 имам 15V.

След Q527 имам около 0,5-1 волт.

Измерено по куплунзите на захранването.

P12

Извод 1 - 0V
4 - 1.6V
8 - 12V
10 - 12V

Тия 15 волта, които трябва да излязат на извод 4 на Р12 на захранването минават през Q555, а от него стигат до Q569, и директно до IC501.

Явно е време да проверя нейното захранване, има ли осцилации на кварца, и какво излиза от нея - 4,9 - 5,0 волта, и 0,7vpp 2,00vpp на двата края на кварцовия резонатор.

След малко ще добавя напреженията на пиновете на останалите куплунзи на захранването.

P2 - P11

1 - 1,05V
3 - 0,0V

P6

1,2,3 - 1,54V
7,8,9 - 15,34V

P7

1,2 - 1,54V
5 - 5,02V
6 - 3,25V
8 - 0,0V
9 - 4,42V
10 - 0,0V

P25

1,2 - 1,54V
5,6 - 0,0V
9 - 5,02V
11 - 0,0V
12 - 0,0V
13 - 0,79V

Няколко дни няма да ме има, евентуално ще имам достъп до нет, но няма да съм при телевизора. Като се върна - ще пиша.
Потърси "Panasonic Viera TH-37PV7P не работи." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Panasonic Viera TH-37PV7P не работи." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети