Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
IBM ThinkPad R61i/ STOP: 0x0000007B ???

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Den4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 06, 2013 23:44    Заглавие: IBM ThinkPad R61i/ STOP: 0x0000007B ??? Отговорете с цитат

Здравейте. Лаптопчето си беше ОК. Когато опитах да го включа ми изписа FAN ERROR. Започнах да ровя из интернет и установих че проблема се оправя със смяна на вентилатора на процесора. Смених го и когато се включи стигна до надписа WINDOWS XP и след това ми показа синия екран със въпросната грешка STOP: 0x0000007B. Ок казах си аз нещо е станало Smile ще се преинсталира. Да ама не. Не мога да boot-на CD-то. Слагам го на първо място в менюто ама не тръгва. Също не мога и да подкарам safemod. Смъкнах харда SATA и го сложих на настолния си компютър, инсталирах windows xp, слагам на лаптопа и същата работа. Пробвах също със USB CD и пак не тръгва. Ако можете да ми дадете някакви насоки какво да правя ще съм много благодарен Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Ное 06, 2013 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Погледни SATA контролера в какъв режим е? Ако е в AHCI е нормално да се получи.
Страничен въпрос...
Защо инсталираш Windows XP след като догодина му спират поддържката. Единствено съм съгласен,ако е някои софтуер, които не може да работи под друга операционна система освен XP.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Den4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 06, 2013 23:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже съм свикнал с него Very Happy не съм много податлив на промени. А за режима на контролера от BIOSa трябва да го променя но на какъв режим ?
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Ное 07, 2013 0:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой май не ползва търсачката http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=76869 и още една продължение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
alfa
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 07, 2013 18:47    Заглавие: Отговорете с цитат

В БИОС трябва да имаш нещо от рода
SATA Mode: AHCI/Compatible
Само две възможности са - дори и да не се казват точно така. Променяш на другия вид и проблемът се оправя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Den4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 07, 2013 19:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Да оправи се след смяната на режима на compatible и преинсталация след това. Благодаря много на всички отзовали се Very Happy
Върнете се в началото
Потърси "IBM ThinkPad R61i/ STOP: 0x0000007B ???" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "IBM ThinkPad R61i/ STOP: 0x0000007B ???" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети