Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
SAMSUNG ch-S16A-тъмен екран

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emo-evropa
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 12, 2013 14:59    Заглавие: SAMSUNG ch-S16A-тъмен екран Отговорете с цитат

Здравейте, позакъсах го с този ''кютук'' така, че ако можете помагайте. Модела е CW-29M024N, а шасито S16A. Състав; TDA12025PQ\N1F80, LA78045, STR W6750F. THO-13720076A. Video-TDA 6109 и тнт. Дойде с говор и тъмен екран, като вдигнах скрина светна като Слънце бял екран с обратен ход / много свежо/ . Първо смених видео усилвателя, след това премерих захранванията по процесора- добре са, но на трите изхода няма сигнал. Пойграх си с 5пин на 6109 -нищо. По ABL- проследих веригата нищо нередно. Имах подобен случай преди и малко прибързано набедих процесора, но сега ми се ще да го поровкам, но положението стана Безидеино. Ако някой може да помогне..моля !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
venelin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Zlatograd

МнениеПуснато на: Пет Юли 12, 2013 15:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
но положението стана Безидеино.

Е как, ами дъмп пробва ли?
Върнете се в началото
valeri2636
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Левски

МнениеПуснато на: Пет Юли 12, 2013 16:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Вдигни отоплението и виж дали ще светне.
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 12, 2013 16:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще го закъсаш повече ако почнеш да наливаш дъмпове .И да видиш колко е свежо провери си все пак катодите през 10ком към маса .Добре ,че е написан модела на телевизора, да видим че е 29" и направо да го засилваш къ мгюма.
emo-evropa
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 12, 2013 16:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бях пробвал вярно, ама сега пробвах. Дъмпа, който имам е от s16 c, но ефекта е същия, а че процесора е приел дъмпа виждам по това, че имам изменение по геометрията. Така,че мисля си не е от дъмпа все пак някой ако има работещ дъмп за това шаси да пробвам, но ми се струва, че проблема е хардуерен.
Не знам колко съм го повдигнал като окъсих съпротивлението / не слагах осцилоскоп/ ама ефекта е същият. Пепи, това с 10к при разкачени катоди ли се прави .П.П. Извадих видеоусилвателя и прицъках катодите през 10к. час на смъртта 18.26-червеното го няма никакво... А си мислех, че киното е супер .
Върнете се в началото
Потърси "SAMSUNG ch-S16A-тъмен екран" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "SAMSUNG ch-S16A-тъмен екран" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети