Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема на устройство за създаване на мутинг ефект.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Toraibata
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юли 12, 2013 10:29    Заглавие: Търся схема на устройство за създаване на мутинг ефект. Отговорете с цитат

Търся схема на устройство за създаване на мутинг ефект за стар телевизор .Да може при липса на сигнал да затапи звука на телевизора. Срещал съм такива схеми но по списания и доста отдавна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 12, 2013 13:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
.. в момента в една кутия на NEO която ми я подари един приятел заедно с 29 инчовия кинескоп се мъча да вкарам едно шаси на един Телевизор Империал . Шасито го накарах да работи с AV входа . Цветове всичко излезе . Но нямаше радио канал крайно стъпало за звука дистанционно управление те са на отделни платки . Но вече са разработени Радиоканала работи . Но за дистанционното са необходими идентификатор и импулси от кадровата и хоризонталната развивка .Тях сам ги направил заедно с едно такова устройство създаващо мутинг но то нещо не става. Източника на схемата е неизвестен елементарно е но не работи нещо. Империала е с TDA8185 'TDA8170 TDA4590 TDA8143 TDA8390 TDA8541 TDA8453. Новия радиоканал е с LA7530 две ТВА120 на които се използва възможноста за електронно регулиране .На входа на втората междинна за звука на 19 пин съм сложил едно диодче със съпротивление и като му подам 12 в звука изчезва. Дистанционното е с CATV222 копирал съм фабричното Химаджи Много пъти четох за тази ТДА8185 дават я за идентификатор на 50хц и 60хц но не съм убеден че при липса на сигнал ще има мутинг ефект. Мой пропуск за да го проверя как ще се държи трябва да монтирам отново кинескопа който сега е изваден . Искам да съживя всички платки и тогава да го монтирам. Това е не съм срещал някой във форума да произвежда телевизори . Форума е повече с ремонтна насоченост затова и питам може някой и да е правил някога такова нещо. Би било хубаво тази ТДА 8185 да има такова нещо но не съм сигурен брояча в нея кои кадрови импулси брои тези на вътрешния генератор или синхронизиращите.

Моля, Модераторите да вкарат "това" към горното изложение на проблема Rolling Eyes
Върнете се в началото
Toraibata
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юли 19, 2013 20:34    Заглавие: Търся схема на устройство за създаване на мутинг ефект. Отговорете с цитат

Направих една малка изпитателна платка за тестване на радиоканала. Включих го и вече имам картина и звук .Вече имам възможност да измеря реакцията на 21 перо на TDA8185 при наличие на сигнал там излиза 12в при липса е 0в това ме задоволява напълно и търсенето на схема е вече безпредметно . Този извод е за идентификатор и ще си го ползвам за такъв.
Върнете се в началото
Потърси "Търся схема на устройство за създаване на мутинг ефект." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема на устройство за създаване на мутинг ефект." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети