Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
AN5836 - схемата на Неомонтана

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
driverchoo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 09, 2013 12:59    Заглавие: AN5836 - схемата на Неомонтана Отговорете с цитат

Здравейте на всички. След като порових из форума и не открих отговор на моя въпрос реших да съживя тази тема и да питам тук. Надявам се да ми помогнете. Нека започна първо от това какво искам да направя. Имам един касетофон Хитачи купуван от кореком с откачащи колони. Касетофона вече не работи, а стъпалото му вътре е също на изживяване. Колоните му обаче са перфектни. Свирят добре за размерите си. Трилентови са Cool Наскоро ровейки из шкафовете и кутиите с чаркалъци попаднах на една чисто нова TDA1518BQ. Не знам защо съм я купувал, но като параметри е точно това, което ми трябва за да захраня въпросните узвочителни тела. Импеданса им е 2.8 ома - странно но факт! Изтърбуших една кутия от компютърно трансформаторче 20W, харесах схема за стабилизация с LM317 подпрян с един дарлингтон и малко повечко кондензаторчета. Всичко добре, но ми трябваше малък и евтин коректор, тъй като говорителите не носят много бас, да не кажа хич Very Happy Спрях за схемата на Неомонтана реализирана с AN5836. Ето я: http://hobby.neomontana-bg.com/kit161.htm Сега обаче преди да сглобя всичко се замислих дали няма да е хубаво да сложа и букса за слушалки на лицевия панел. Тук идва и въпроса ми способна ли е тази интеграла да захрани директно слушалки или ще трябва да сглобявам някое усилвателче и за тях? Нещо такова например: http://diyaudioprojects.com/Solid/IRF610-Class-A-Headphone-Amp/

Моля който има някакви впечатления от AN5836 да сподели опитвал ли е да включи слушалки към нея и успява ли да ги захрани? Проектирал съм PCB за целия усилвател да е на една платка, но не съм добавял слушалков усливател, тъй като не смятах да добавям изход за слушалки. За това се обръщам към вас за помощ, за да мога да реша и да преправя PCB-то докато е време. Благодаря предварително на всеки отзовал се! Поздрави!
ПС: Извинявам се на модератора за грешката, направих го единствено с цел да не се товари форума с нови теми. Благодаря за разбирането! Embarassed
Exclamation Arrow Разделил съм я темата!Друг път не пиши в чужди и стари теми Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 09, 2013 13:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Да беше помислил и да не товариш тонкоректора с излишен товар . Като толкова искаш изход за слушалки си изкарай от крайните стъпала с по едно 100-200 ома резисторче последователно, вместо тези, меко казано неадекватни идеи !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
driverchoo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 09, 2013 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей и благодаря за приветливия отговор! Значи не съм натоварил нищо все още. Дори поръчката ми за елементите все още не е изпълнена. В предния пост съм обяснил, че все още не е готов проекта и за това помолих за мнение докато е време. Да мога да преправя графични оригинал ако е необходимо. Питам защото в описанието на Неомонтана пише, че при 12V захранване изходното напрежение е 4V от връх до връх, но нямам никаква представа дали това е достатъчно или ще се наложи да сглобя горната схема за слушалков усилвател. Не искам да включвам към крайното стъпало слушалки. Просто не е пригодено за това.
Върнете се в началото
ko-pach
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Чепеларе

МнениеПуснато на: Вто Юли 09, 2013 14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Прави отделно амп за слушалките или послушай ELP

AN5835 не е за такава цел Wink
driverchoo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 09, 2013 15:18    Заглавие: Отговорете с цитат

ko-pach написа:
Прави отделно амп за слушалките...

Много ти благодаря за отговора. Общо взето и аз на там съм се насочил, но исках някой по-опитен от мен да потвърди. Smile Честно казано обаче нямам представа колко трябва да е мощен. Току що четох че ако е прекалено мощен може да причини увреждане на слуха. До колкото разбрах около 100 mW е напълно достатъчно да захрани всички масови слушалки. Сега остава да потърся подходяща схема за целта. Мисля нещо с операционен усилвател, че е по-проста и компактна. Трудното е че захранването ми е еднополярно и няма да е лесно да намеря такава схема.
Върнете се в началото
ko-pach
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 09, 2013 16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблеми да захраниш ОУ еднополярно Wink
driverchoo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 09, 2013 18:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоест на тази схема мога 4-то краче да го свържа към останалите маси и схемата би трябвало да си работи по същия начин така ли?

Върнете се в началото
ko-pach
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 09, 2013 19:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, ето пример в този линк -> http://www.redcircuits.com/Page119.htm
driverchoo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 09, 2013 21:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти много! Smile
Върнете се в началото
Потърси "AN5836 - схемата на Неомонтана" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "AN5836 - схемата на Неомонтана" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети