Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся консултант за сглобяване на малка режеща машинка

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pook
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 08, 2013 21:35    Заглавие: Търся консултант за сглобяване на малка режеща машинка Отговорете с цитат

Искам да направя с подръчни материали функционален прототип на малка режеща машинка за ацетатни филтърни пръчки. С две думи да реже подобно на цигарените филтърчета пръчици,но по-дълги на няколко равни части.

Търся човек с инженерно или някакво подобно образование който има опит и разбира от подобен тип машинарии.

Човек с много по големи от моите технически познания за да ми помогне с изработването, сглобяването и събирането на частите.

Трябва да разбира от електро двигателчета, оси , лагери, задвижване, центровка и фиксиране.

Става въпрос за няколко барабана фиксирани и центровани на въртяща се ос, задвижвана от бавно оборотен електромотор. На една рамка стоят тези барабани които се въртят и подават пръчиците. Между барабаните се въртят много бързо няколко дискови ножчета които режат пръчиците на равни части. Ето това е до голяма степен трудното, правилната центровка и фиксиране за да се отрязват правилни по размер парченца.

Това е заданието, имам снимки и тн.. на подобни неща… Мога да помогна бая.

Разполагам с барабаните. Незнам как и с какво да ги захвана на вал или ос да не мърдат и да са на точно разстояние по 1 мм един от друг. Имам и ножчетата, незнам как да ги застопуря на ос въртяща се .

Цялата машинка се състои от електромоторче (едно или две), рамка, бункерче с пръчките, няколко водачи които подават пръчиците към въртящите се две оси с монтирани на тях барабани и ножчета. На едната ос се въртят барабаните на другите между тях се въртят ножчетата.

Не разбирам какво елелктро моторче да търся и с каква мощност и от
къде.

Незнам как да му предам въртящият момент на оста или вала които върти барабаните и ножчетата.

Търся човек да отдели внимание и с договорка да се разплатим.

Също приемам практични идеи и решения.

Ако не е за тук темата моля да се изреже или да ми препоръчате подходящ форум.

Моля само на лични, не ми се коментира на общи!

Поздрави

Георги

София
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deliya
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 10, 2013 8:11    Заглавие: консултант Отговорете с цитат

Изпратил съм Ви лично съобщение
Потърси "Търся консултант за сглобяване на малка режеща машинка" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся консултант за сглобяване на малка режеща машинка" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети