Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
2-3 лаишки въпроса за workstation.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Нед Юни 09, 2013 21:37    Заглавие: 2-3 лаишки въпроса за workstation. Отговорете с цитат

ЦЪК...

Не се опитвам да рекламирам нищо. Линка е примерен и произволен. Намерих и на по-ниски цени, но не това ме вълнува.

Моля тези, които са вътре в нещата, да ми обяснят като на лаик разликата между компютър и workstation. Workstation на практика сървър ли означава? Има ли предимства едното пред другото? Може ли workstation да се ползва като домашно РС и за игрички, или има причини, които правят това нежелателно? Двата процесора задължително ли е да са еднакви? Ако се прави замяна на процесорите, спецификациите на дъното ли трябва да търся, или конкретен модел workstation върви с един единствен модел дъно, и от сайта на производителя мога да видя какво поддържа дъното?

Много неща искам да науча. Започвам от нулата конкретно за workstation и моля тези, които са склонни да ми помогнат, било с текст, било с линк, да го направят.

пп. Все пак предочитам линкове към:

1 - Български.
2 - Руски.
3 - Английски.

Въпрос на степен на владеене на езиците. И с английския се оправям, ама си ме тормози като трябва да почета повечко.
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Нед Юни 09, 2013 23:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Накратко Wink

Workstation ти дава повече изчислителна мощ ... Повече тук.
Може разбира се да се ползва този тип компютър за работа само, че ще шуми повече и ще консумира повече електроенергия Wink
Workstation-ните вървят най-често с процесори от сървърния клас Smile Примерно Xeon..
Това, което си дал не е лошо, само че ако решиш да му сложиш повече RAM тя задължително трябва да е ECC ... + още няколко подробности за нея... Unbuffered .. ili Fully ... Зависи какво е изпълнението.
На тази слабото и място е видео картата... Но нея можеш да я смениш.
Като са два процесора ЗАДЪЛЖИТЕЛНО те са еднакви.
При тази можеш да имаш максимално 2 SATA устройства.
Кажи какво ще правиш за да ти кажем към къде да се насочиш Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 6:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за линка. Ще мога да го изчета следобяд.

А сега да ти кажа защо питам - в душата си аз съм геймърче. Зададох си въпроса мога ли да сменя процесорите например с четириядрени, и ако направя това, да разбирам ли, че ще имам машина, която ще бъде наистина бърза и в следващите няколко години?

Ако правилно разбирам на това нещо процесорите му са на 478. А има ли workstation работеща на процесори на 775 например, и дъното на такава поддържа ли 4-ядрени процесори?

Убеден съм, че ако не ми кажат, то поне ще си помислят, че се изхвърлям. Може и да са прави. Преди да посегна към подобна машинка, със сигурност ще си направя добре финансово сметката, и ще се опитам да науча повече. Някой преди време спомена пред мен, че инсталирането на Windows на двупроцесорна система е различно от инсталирането на еднопроцесорна. Дали това е истина - не зная засега.

пп. Workstation и сървър едно и също ли е или не е?
RM
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 12:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно инсталацията - няма никаква разлика.
В момента работя с 4-ядрен. Памета е RDRAM с ECC 18bit.
Има добра производителност но за по особени приложения. Стабилноста е безпрецедентна. Няколко години вече не знам какво е да се крахне системата. Но за игри ... нямаи особени очаквания. Препоръчвам ти да си търсиш друго. Моя e 4х2,4 GHz. и не може да обработва фулHD видео. Процесорите се натоварват до около 80% и насича Question Question Question чесно казано не знам защо. Но пък центриното на лаптопа се справя прекрасно с fullHD.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз в момента съм с четириядрен. Значи, ако правилно те разбирам, основното предимство е стабилността на системата? Разгледах днес набързо за дъно на Asus с два процесора, на сокет 775, ама не видях такова. Интересно ми е как биха се държали два четириядрени в двупроцесорна система, ако има дъно, което да ги поддържа, и да е що-годе по джоба ми. Това ми се въртеше в главата, когато пусках темата.
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 13:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ти се търкалят процесорчета на 775 и мислиш да си сложиш на една дъска за да ти легне евтинко - мисля че няма да стане. Насочи се към 771 или G34. Very Happy
Освен това не знам защо се насочвате към дъното. За игрички ти трябва видеокарта. Не 16 ами 32 ядра да наредиш може да получиш супер стабилна и производителна система ..... на която не можеш изгледа и един филм като хората ако си със скапана карта.
Ето ти една INTEL GAMING WORKSTATION 8 CORE CPU. Само дето е на 771 LGA естествено.
http://xtreview.com/addcomment-id-1184-view-intel-gaming-workstation-8-core-cpu.html
На теб ти трябва по-скоро дъно което поддържа SLI и да боднеш две видеокарти. Чувал съм че така може да подобриш производителността с цели 25%. Shocked Например едно такова дъно:
http://www.asus.com/Motherboards/P5NE_SLI/#overview
Върнете се в началото
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 13:44    Заглавие: Отговорете с цитат

От това, което до момента разбирам, workstation-ите са подходящи за хора, които работят много време с CAD системи? И понеже там няма много динамична смяна на изображенията, могат да минат и с видеокарта среден клас?
RM
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 16:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy При мен предполагам не е от картата
ATI Radeon X1950 Pro 512 GDDR3
Просто не са правени за мултимедия.
Ако мислиш да играеш игри с нещо подобно в голяма грешка си.
Търси си нещо друго.
Върнете се в началото
gueswhoaz
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: По света и у нас

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 17:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Станцията за който става въпрос тука е професионален клас - сървърни процесори и Quadro серията на nVidia са професионални продукти.
Ползват се там, където високата производителност и стабилност са важни. Съответно струват и кинти.
А, да - скъпи са са поддръжка, повечето части не са съвместими с ширпотребата.
Върнете се в началото
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Юни 10, 2013 18:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Jet написа:
От това, което до момента разбирам, workstation-ите са подходящи за хора, които работят много време с CAD системи? И понеже там няма много динамична смяна на изображенията, могат да минат и с видеокарта среден клас?

Е тука си с грешка. Почти всички Cad програми не само, че не могат да минат с карта среден клас, ами искат професионална видео карта от типа Quadro или Fire Pro. Преди време задатох този въпрос в един форум Линк, взех quadro-то макар, че беше най-евтината карта от своя клас и производителността му при Solidworks e уникална в сравнение с една мощна геймърска карта. Просто геймърската карта не поддържа инструкциите на quadro а програмата ги изисква. При игри нещата са коренно противоположни. Quadro e тотален мъртвец. Същото се отнася и при Pentium и Xeon процесорите. Двата процесора макар , че са близки като архитектура, част от инструкциите които изпълняват са различни. Ако програмата не е оптимизирана за Xeon резултатите са посредствени и неговото използване не е оправдано.
Върнете се в началото
Потърси "2-3 лаишки въпроса за workstation." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "2-3 лаишки въпроса за workstation." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети