Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV NEO 2962 shassis 11ak45b5 - цъка на stb

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kravaj4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 01, 2013 21:51    Заглавие: TV NEO 2962 shassis 11ak45b5 - цъка на stb Отговорете с цитат

здравейте,

телевизора дойде с пробил транзистор на ХО.Но освен него има и проблем в захранването.В момента е с лампа вместо транзистор на ХО, и при включване се чува "цъкане" а диода мига.Сменил съм MC 44608,оптрон, тиристорMCR22..,грец, полевият на захранването - без резултат.Всички вторични захранвания ги откачих , но пак не тръгва...Със свален полеви транзистор меря има импулси н а5 крак на МС...Моля за съвет.Захранването е подобно на 11ак30
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 02, 2013 17:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Генерациите на шима се спират чрез напрежението върху 2 и 3 кр. виж на осцилоскоп напрежението върху 2 и 3 кр, на MC44608 .
2кр - токоследящата верига в сорса на кл. МОП при V>1V спира да генер.
3кр - веригата на оптрона в топлата и судените части . Измери напрежението върху оптрона в студ. част и транзистр/и във веригата му.
Пин 1 на ШИМ а към маса ли е ? Схемата на захр. ти блок подобна ли е на тази http://fileshare.eshop.bg/download.php?fileid=37358 ?
Върнете се в началото
kravaj4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 04, 2013 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, благодаря за мнението.Схемата е точно тази , която сте посочили в линка.Нещата се развиха лошо - след като смених почти всичко в първичната страна , пуснах с лампа вместо BU 2508.Реших да измеря някои напрежения и оставих защитата да "Цъка".Издържа около минута.Последствията - изгорял полеви и бушон.И още нещо , което и до сега не съм открил.Пускам с лампа 60 w вместо бушон , и въпреки това гори полевият почти веднага.Междувременно открих че R119 от 1к беше стана 10к .Смених го , но резултат няма.Интересува ме , дали е възможно ключовият н азахранването да гори така от претоварване във вторичната част , или да продължавам да ровя в първичната?То там не остана нещо дето да не съм сменил...Само импулсният траф.
Върнете се в началото
fonev_tv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11

МнениеПуснато на: Сря Юни 05, 2013 7:35    Заглавие: Отговорете с цитат

kravaj4o написа:
То там не остана нещо дето да не съм сменил...Само импулсният траф.
Ми смени го де.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Сря Юни 05, 2013 9:04    Заглавие: Отговорете с цитат

kravaj4o написа:
Пускам с лампа 60 w вместо бушон , и въпреки това гори полевият почти веднага.

Нормално, не е мястото на лампата там, енергията от електролита след греца стига за да го изгори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 05, 2013 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери MC 44608 дали е оцеляла ,при свален МОП генерира ли : На МОП транзистора ,кой преход пробива !?Разкачи всички вторични остави само веригата на обратната връзка /оптрона/ нея я провери основно - това захранване ще стартира и без товар . Дори и веригата на обратната връзка може да я изключиш като заместиш оптрона с тример .Измери индуктивността на имп. трансформатор .Опитай да го стартираш при тези условия .
Ако повредиш над 3 МОП транзистора - сервиз.
Върнете се в началото
kravaj4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 6:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Techmaniac написа:
Провери MC 44608 дали е оцеляла ,при свален МОП генерира ли : На МОП транзистора ,кой преход пробива !?Разкачи всички вторични остави само веригата на обратната връзка /оптрона/ нея я провери основно - това захранване ще стартира и без товар . Дори и веригата на обратната връзка може да я изключиш като заместиш оптрона с тример .Измери индуктивността на имп. трансформатор .Опитай да го стартираш при тези условия .
Ако повредиш над 3 МОП транзистора - сервиз.

МОП - а гори тотално - всичко на късо.Индуктивността на имп.траф я меря около 600uH ( намотката свързана с МОП), Не знам колко трябва да бъде, мерих на по-малък от друго шаси - 450uH. 44608 има импулси на 5 крак.Снощи имах малко време да го гледам , но ми направи впечатление , че май съм прекъснал писта между R114 и R152.не съм сигурен за какво служи веригата R114 - D111 , но си мисля че отам се разрежда С107 когато МОП е запушен.Иначе ТВ няма да ходи на сервиз - не ми трябва, просто ми е хоби и ще го мъча докрай.
Върнете се в началото
Потърси "TV NEO 2962 shassis 11ak45b5 - цъка на stb" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV NEO 2962 shassis 11ak45b5 - цъка на stb" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети