Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Neo TV-2126FTX търся схема.

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Съб Май 18, 2013 13:08    Заглавие: Neo TV-2126FTX търся схема. Отговорете с цитат

Състав:

Надписи на шасито:
На лепенката:
T0D00027993
На самото шаси:
TH-TDA11105C.PCB

Процесор:
Надписа на лепенката:
NT11126PC301BG
28 SEP 08 32
Надписа на самия процесор:
TDA11126PS/V3/3
2TRE28329.1 05
P373W

Памет 24C08A

ВО 78040

Захранването е с оптрон, два маломощни и един мощен транзистор, на който има лепенка с надпис TH, но тя така се е опекла с годините, че не успявам да сваля нищо от нея без да пострада повърхността отдолу.

ТХО BCS26-F6030N

ХО краен транзистор D1555 (като не съм 100% сигурен в него, защото беше сменян преди мен)

НЧУ TDA1030

Постарах се и потърсих по надписи на шасито, по процесор, по ТХО и както още се сетих, но схема не намерих. Ако все пак я има във файлообменника, моля за линк, а ако някой я има ще бъда благодарен да ми я прати на имейла.

Целия зор е защото TV-то дойде с изгорял краен на ХО и на тестера ТХО-то даваше максимален ток. След смяна на ТХО BU2508DF изгоря за 2-3 минути а съм сигурен, че е от серия, която не е менте. Надявам се схемата да ми помогне, и поне да видя какъв е оригиналния транзистор на ХО.
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 18, 2013 16:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Отговарям само за това, че даваш по-подробен състав на тв. !!!
Ей, тука ще намериш всичко, каквото те интересува !
И да те питам ? - ти кога, с какво, на кого помогна някому, Къде качи нещо схема , бин , инфо, да го има и за другите Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 18, 2013 17:17    Заглавие: Отговорете с цитат

emoome написа:
И да те питам ? - ти кога, с какво, на кого помогна някому, Къде качи нещо схема , бин , инфо, да го има и за другите Question

Където съм могъл и както съм намерил за добре - подал съм инфо. А ако ще се заяждаш с мен, моля те бъди честен и се заяж със всички онези колеги, които в толкова много теми са разменили схеми не през файлообменника, а на лични. Повече от достатъчно пъти се е случвало да намеря схема, обменена в някаква тема, единствено като помоля този, който я е изпратил, да я изпрати и на мен.

Мерси от такава помощ Емоне. Ако не можеш без да кажеш нещо гадно - по-добре не казвай нищо.

пп. Имам известно количество схеми от времето, когато те бяха само на хартия, и при влизанията си редовно поглеждам търсенията на схеми, но до момента не съм видял никой да търси схеми за такива архиви, каквито имам. Скенер нямам, и ако ти се занимава вземи един скенер, ще го инсталираме на компа, и ще ги сканирам всичките. После ще ги качим във файлообменника, но от твое име.

ппп. Моля модераторите да не трият отговора ми. Още не си се извинил за това, че ме нарече Гърбав. А и аз не съм го забравил.

И за финал - Божилов, Филипов и RC не ми държат сметка, а ти си се извъдил по-важен от тях, та ми я държиш. Все пак ти отговарям, ако забелязваш. Нека, ако модераторите са съгласни, темата бъде заключена в този и вид, за да остане пример за "колегиалност".
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 18, 2013 23:35    Заглавие: Отговорете с цитат

просто си един неграмотник, Тотал !
emoome
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Май 19, 2013 10:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде оправете тона, моля. Лични разборки са недопустими. И има доста по-неоформени теми.

Тази остава за схемата. Ако питащия желае, да си отвори друга в <Ремонти> за дефекта, какво е измерено и какво следва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 19, 2013 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК. Нека тази тема остане, а транзистора си го видях какъв е оригиналния. (2SD1555) И нека се знае, че положих поне няколко часа усилия да намеря схема точно на конкретното шаси, като прерових и някои руски форуми, от които са излизали неща, които тук не ги е имало.

По отношение на проблема с телевизора на база на това, което ми е минало през ръцете и под погледа (проблемни апарати на колеги в сервизи) очаквам проблема да излезе от замяната на транзистора с друг, но това ще се разбере в понеделник.

Аз повече в тази тема няма да пиша, и нека никой не се засяга от това. А ако имах правата просто бих я локнал.
Потърси "Neo TV-2126FTX търся схема." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Neo TV-2126FTX търся схема." в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети