Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с Samsung CS-29A7W PLANO шаси KS3A

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Daniel
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 01, 2005 21:55    Заглавие: Проблем с Samsung CS-29A7W PLANO шаси KS3A Отговорете с цитат

Телевизора/50Hz/ пристигна с гръмнал хор.транзистор/.Направи ми впечатление ,че той е 2SD2499,което ми се видя странно тъй като по схемата тези шасита са с 2SD5703/KSD5703/.По думите на клиента до сега не са го носили на ремонт/склонен съм да му вярвам-приятел е/.Явно телевиз.се е връщал до гаранц.преди да го купят.След подробен оглед не открих нищо и след като сложих нов пак 2SD2499/такъв имах/вдигна за момент високо и отново взрив.Захранването е в норма.Ако някои се е сблъсквал с подобен проблем нека даде съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
venelin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Zlatograd

МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2005 13:37    Заглавие: Отговорете с цитат

пусни транзистора през лампа и провери тхо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Сря Авг 03, 2005 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема се оказа,че транзистора,който съм сложил е менте,с друг гарантиран тръгна нормално.Но съм поръчал оригиналния 2SD5703 и мисля него да сложа.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 19:36    Заглавие: Отговорете с цитат

[Oгледай се за причината, ако не си я открил , до няколко дни ще пробие пак(драйверен трнзистор и кондензаторите около него)!!!]
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с Samsung CS-29A7W PLANO шаси KS3A" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с Samsung CS-29A7W PLANO шаси KS3A" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети