Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Impulsno DC/DC zahranvane
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DAFY
Гост

МнениеПуснато на: Нед Юли 31, 2005 22:35    Заглавие: Impulsno DC/DC zahranvane Отговорете с цитат

i az sam ot lubitelite na Elektronikata ... iskam da mi pomognete v izbora mi na shema za Impulsno DC/DC zahranvane ot 12v/Akumolator za kola/ na +35v/-35V saotvetno moje i na po visoko da re4em do +50V/-50V da sloja edno usilvatel4e v kolata Smile s usilvatelite klas AB nqmam nikakuv problem ... ima shemi kolkoto si iska6 ideqta e zahranvaneto da e na nivo ... pravil sam kavi li ne zahranvaniq ... i nqma naistina spolu4livo .... vse ne6to mu kuca ... ako nqkoi ima ideq za takova zaranvane moje da mi pi6e na E-mail: plam_daf@abv.bg ili ICQ 174332958 6te vi buda bezkraino blagodaren !
Виж в тази тема а и в други има доста писано. Ползвай търсачката и пиши на кирилица.
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=2686&topicshow=Импулсни%20трансформатори
Върнете се в началото
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Авг 01, 2005 23:03    Заглавие: Отговорете с цитат

DAFY, а тази тема тук, дали си я погледнал, има дори и линкове към схемата.
DAFY
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Сря Авг 03, 2005 19:38    Заглавие: DC/DC Power Suplay Отговорете с цитат

Момчета златни ... аз ако не бях направил поне 5-6 опита със различни схеми нямаше да диря Схеми в Форумчера... А това за Млад Констуктор ... схемата е БОЗА! не става ! /лично мнение,без да обиждам никой/ Сега искам да ми посочите нещо Стабилно ...От 12в/акумолатор за кола/ на +/- 40 волта което като дръпна ток 6 А да не опържи Транзисторите на импулсното и да не пада напрежението под 37-38волта при тия 6А...
мисля че по занимавалите се знаят какво имам предвид. Сега съм се насочил кам Една интегрална схема SG3525 която намерих из интернета /Вива ла Гуугал.ком/ със Транзистори на импулсното IRFZ44 (50A,60V). може и да се получи ... само да ми остане време да начертая платка .... [/list]
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 9:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Оптимист. Laughing Laughing Ние ще почакаме да покажеш какво си направил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sparky
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 11:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще покаже купчина сажди. Laughing

Всичките схеми дето си ги гледал могат да се направят да работят. Има си обаче доста тънкости, най-вече по трансформатора. Не мисли че ще намериш нещо кой-знае колко по-различно.

IRFZ44N от къде ги взе и на каква цена? Щото е пълно с ментета. И причините да ти се пържат транзисторите може да са най-различни, което съвсем не значи че схемата е кофти.

Не защитавам никоя схема или автор, ама се държиш така, сякаш всичко ти е ясно.

Поне постни някакви снимки на нещата, които си правил. (И как са гръмнали Very Happy ).
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 15:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе много сте заядливи напоследък...ударила ви е жегата Wink DAFY, казваш че си правил какви ли не схеми и все нещо им е куцало. Кажи ни какво куца, може би там ще ти се отговори по-оптимистично Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
sparky
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 15:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Това имах в предвид де. Laughing

Цитат:
Момчета златни ... аз ако не бях направил поне 5-6 опита със различни схеми нямаше да диря Схеми в Форумчера... А това за Млад Констуктор ... схемата е БОЗА! не става ! /лично мнение,без да обиждам никой/ Сега искам да ми посочите нещо Стабилно

Аргументи? Проблеми?

Или просто са БОЗА и толкоз, щото при него не са тръгнали. Laughing
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 16:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера си купих IRFZ48N -65A 55V за лев и петдесе от "Роял" и е много истински....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Авг 04, 2005 18:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40 написа:
Вчера си купих IRFZ48N -65A 55V за лев и петдесе от "Роял" и е много истински....

Аз също купувам от този модел и не съм имал никакви проблеми. A за IRFZ44N, съм попадал на дефектни.
DAFY
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пон Авг 08, 2005 11:29    Заглавие: DC/DC Convertors Отговорете с цитат

Ta taka namerih vremence pak da vlezna v forum4eto Smile ami moje bi sledva6tiq put kato vi pi6a 6te sloja i snimki na gotovoto novo 4udo deto sam go zaimslil ... sas SG3525. po vaprosas sas tranzistorite IRFZ44 v sliven ima 2 mesta ot kadeto moje da si kupi6 1-voto e magazin Elektron/tam sa turski/ ima i menteta ... kupuval sam pone 3 vida ot tam ... i cena 2 lv 2-roto mqsto e PASAT-elektronics magazina ... tam cenata e 90 stotinki ... o6te ne sam puskal za jalost s tqh tranzistori taka 4e 6te se 4ue Smile imam vazmojnost da Cukna shemata sas WEB kamera ... 6te vidite kakvo e tvorenieto inak imam shemi ama trqbva da digne nekoi HTTP 4e po lesno da razgledate ... moje bi 6te sedna sega da sloja malko ne6tica Smile
aide i sas zdrave Wink)
P.S. i vse pak ako nqkoi re6i moje da pokaje novoto si tvorenie ... puk az 6te go zabu4a sa saita kato za avtor 6te Slojim 4oveka izpratil mi go na E-mail-a

Има вградена кирилица !
Потърси "Impulsno DC/DC zahranvane" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Impulsno DC/DC zahranvane" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети