Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Мерене параметри на импулс палещ ксенонова лампа

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
flancer
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 16, 2013 0:11    Заглавие: Мерене параметри на импулс палещ ксенонова лампа Отговорете с цитат

По роднински ми беше поставена задача да направя от нищо нещо - да намеря заместител за две ксенонови лампи за уред за фотоепилация. Устройството е спряно от производство, но (логично и нормално) производителят въобще няма и намерение да ми каже какви са самите лампи, та да ги сменя след износването им. Свързах се с производител на такъв тип лампи, само че... в общи линии имам честотата на светене и външни/вътрешни размери. Производителят ми прати една доста подробна форма, с попълването на която ще мога да поръчам от България (евентуално) заместител.
Само че... параметрите форма на импулса, размах и ток са абсолтно неизвестни. Предполагам, че са от порядъците на киловолт и разни микросекунди ама.. нямам нито записващ осцилоскоп, нито представа как се мерят такива импулси. Някой във Варна може ли да ми помогне с експертиза и техника (най-добре да извърши измерването на 10 импулса от уреда за различните му степени на работа). Естествено не за по бира, а срещу финикийски знаци, това , че е по роднински значи, че аз няма да получа нищо, никой друг не е задължен да губи време безплатно. Пишете ми на лично с евентуални предложения (или тук, ако имате идеи как да сведа киловолтов импулс до нещо, което да запиша на входа на звуковата карта, аз си мисля за разни делители и буфери, ама... опасна работа, не ми се жертва всичкото техника, колкото и забавен експеримент да е Smile)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Съб Мар 16, 2013 10:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно във Варна има цехче което да изработва такива епилатори НО ЗА ФРАНЦИЯ по френска схема и елементи-но никой от работниците не разполага с цялата схема.А лампите заминават бързо защото работят в критичен режим.Така че схема няма да намериш освен ако успееш и да си купиш готов продукт и да я откраднеш или поне идеите в нея-никой не си дава хляба току така Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
flancer
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 18, 2013 16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква схема бре, те устройствата са налични, има 4 контакта на лампата, няма нужда от схема.
Лампите са износени, а производителят ги е зарязал вече. Имам контакт с няколко производителя на ксенонови лампи, но нямам яснота за параметрите на импулса. Схеми - еми схемата на една светкавица с ксенонови лами палени от кондензатори е известна от (пет)десетки години, да не е космическа техника Smile ... нямам конкретиката за това устройство.
С един записващ осцилоскоп и подходящи буферни схеми не би трябвало да е някакъв проблем да се запише, но явно ще си самоекспериментирам поради липса на желаещи. Хм, сега като се замисля в ТУ бях ходил си лафих с едно асистентче, дали пък не пие бира момчето Smile///
Върнете се в началото
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пон Мар 18, 2013 17:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква форма на импулса, какви 5 лева? като се йонизира ксенона няма никакво значение формата на импулса. И защо с четири електрода? Ей ти тука снимки на две ламби. Едната е с четири електрода а другата е импулсна за рязане на желязо. Very Happy Не само ще направи епилация ами няма проблеми и с ампутация.
Laughing
Върнете се в началото
flancer
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 18, 2013 23:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами че то това е проблема, 'щото хората се сърдят ако им отрежеш нещо Wink.
Иначе, на мен не ми трябва формата на импулса толкова, колкото размаха, да не се повреди апаратурата, че не е евтина и тя. Изводите са 4 защото са по две лампи.
Върши ми работа и БГ контакт с дистрибутор на такива лампи, да търся съвместими. Чужбинците нямат против да ми направят... 100-200 лампи Smile. На мен ми трябват 6...
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Мар 19, 2013 18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

off hidrazin това не е ли криптонов лазер ?
Върнете се в началото
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Вто Мар 19, 2013 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Кое по-точно? Горната е от лазер - 300 джаула енергия на разряда. Импулсна е ама не знам с какъв газ е пълна.
Върнете се в началото
Потърси "Мерене параметри на импулс палещ ксенонова лампа" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Мерене параметри на импулс палещ ксенонова лампа" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети