Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос за безжична камера

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ichko
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2013 11:52    Заглавие: Въпрос за безжична камера Отговорете с цитат

Многократно във форума със срещал мнения на хора, които явно са наясно с видеонблюдението и въпросът ми е отправен към тях
Става въпрос за временно наблюдение на малко помещение (18-20 кв.м.). В съседната стая има DVR със свободни входове за камери. Тъй като предвид малкото време, в което ще се ползва не е целесъобразно пробиването на стената и прокарване на кабел съм се спрял на безжичен комплект камера - приемник, като показания на снимката.
http://file.bg/c214717VZrYn
Въпросът ми е до колко ефективно е подобно решение и дали изходът на приемника може директно да се свърже с входа на DVR, тъй като не се предвижда наблюдение в реално време. Разстоянието между камерата и приемника ще бъде макс. 10м, а стената е тънка от газобетонни блокчета.
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2013 16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

За конкретното изделие показано на снимката не мога да дам коментар. Дори и модел не пише. По принцип може да се свърже направо към приемника. Една стена и 10 метра не би трябвало да са проблем. Другото което е, това ми изглежда с фиксиран канал/честота. Понякога съвпадат с честотата на безжични мрежи или други устройства и е хубаво ако имат няколко канала и можеш да си избереш от тях. Мога да ти кажа какви съм ползвал и не съм имал проблем но цената отива към 200 лева само за приемник и предавател и не зная дали те устройва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2013 16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Толкова ли голям проблем е пробиването на стената, че се усложнява ситуацията?
Ако искаш да виждаш наистина цялата стая ( колкото и да е малка) е най-добре да се вземе камера с обектив 2.8mm и да я сложиш в някои ъгъл. А и ако искаш и нощно време ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ichko
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 14, 2013 11:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм убеден в предимствата на жичната връзка, още повече, че така се решава и въпросът със захранването на камерата. За съжаление въпросната стена и от двете страни е затрупана с шкафове и затова изискванията са такива. Няма необходимост от наблюдение през нощта, защото цялото крило на сградата е свързано със СОТ. Освен всичко това се търси и нискобюджетно решение и затова се спрях на този комплект. Все пак благодаря за насоките за търсене на подходящ широкоъгълен обектив и многоканална система. На приемника се вижда копче TUNE, което предполагам е за настройка на честотата.
AA
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Пет Фев 15, 2013 8:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази камера работи на около 1200MHz. Мисля че нямаше пренастройка на честотата. Потенциометъра за настройка го има защото приемника е един и същ за всички комплекти а камерите са разхвърляни по честота. Общо взето не очаквай чудеса - изделието е правено да е максимално евтино а качеството е на втори план. По възможност изпробай комплекта в магазина - определено има разлика в работата на различните комплекти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
robobobo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 19, 2013 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз ти препоръчвам да не се занимаваш с глупости като безжичните камери, ами да си пробиеш стената и да си вържеш камерата като хората. И за захранването и няма да се тревожиш.
--------------------------------------

ленти Крест
Crest whitestrips
избелване на зъби
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Въпрос за безжична камера" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос за безжична камера" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети