Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Схема с регулиране на ток
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
erolchy
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2013 22:54    Заглавие: Схема с регулиране на ток Отговорете с цитат

Здравейте търся си схема на нещо от сорта на стабилизатор на около 40V с възможност за регулиране на тока който да е от порядъка на 10-15А
По възможност ако може да е с по малко елементи, ако ли не каквато има..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2013 23:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Да изясним: Търсиш схема на стабилизатор (регулируем ?) за около 40 волта (право, променливо) напрежение , което да прокарва ток ( ограничен ? до 10-15 ампера ) или регулируем ? стабилизатор на ток 10-15 ампера ( или от 0 до 10-15 ампера ?)
Уточни в твоя пост, че да си изтрия моя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2013 8:03    Заглавие: Отговорете с цитат

723-ка и много як транзистор/и
erolchy
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2013 12:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Така напрежението на изхода да е изправено 40V може и да не е стабилизирано, ако може да се регулира супер, по важно ми е да регулирам ток от 0 до около 15А, схемата може да бъде стабилизатор, импулсен регулатор, общо взето без значение стига да мога да регулирам тока, а ако има и регулиране на напрежението това ще ми е като бонус, то не ми е наложащи..
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2013 12:52    Заглавие: Отговорете с цитат

След последния ти пост, трябва ти регулируем Стабилизатор на ток 0_15 ампера с възможност за превключване на режима на работа като стабилизатор /регулируем/ на напрежение. Задължително готово схемно решение!!
Върнете се в началото
erolchy
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2013 13:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Да точно, благодаря че ми помогнахте да си оформя описанието на търсеното устройство Smile
Върнете се в началото
gengan
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Silistra

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2013 15:01    Заглавие: Нещо като мини-електрожен? Отговорете с цитат

Доколкото те разбирам ти трябва нещо като мини-електрожен, правотоков. Инверторните електрожени осигуряват напрежение на празен ход 60V (DC) и регулиране на тока от 0 до 160А, на теб ти трябва нещо такова - мини вариант. Мога да ти дам такава схема, но когато я видиш ще се уплашиш, сложно е за изпълнение. Класическия вариант на стабилизатор на напрежение - трансформатор, изправител, транзисторен регулатор ще има един голям недостатък, огромни охлаждащи радиатори, защото за продължителна работа в режим на късо и 15А изходен ток, радиаторите трябва да са оразмерени за 600 вата, сериозна работа!
Ако все пак го имаш подходящия трансформатор - 220/40V, 600VA, тежащ 10-на килограма, може да направиш следното просто устройство.
Купуваш си един димер (регулируем ключ за осветление) и го свързваш последователно на първичната намотка на трафа. На вторичната намотка слагаш Грец 35А/800V (KBPC3508) монтиран на шаси (с болт към метална плоча)
http://eshop.bg/eshop3/phps/imagepop.php?ordercode=KBPC3508+%E3%F0%E5%F6&image=../images_products/pic_large/kbpc9.jpg
На изправеното напрежение свързваш в паралел 3 кондензатора 10000мкф/65V за изглаждане на пулсациите и СИ ГОТОВ!
Не забравяй да сложиш и разреждаш резистор на изхода - 47килоома/1ват за да не бъдеш изненадан, без да е включено устройството към тока да изплющи когато допреш кабелети на изхода накъсо
Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
besriworld
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2013 15:32    Заглавие: Отговорете с цитат

За какво ще се използва даденото устройство ?
Върнете се в началото
erolchy
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2013 16:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази схема ми трябва за захранването на водородна клетка, с тази възможност за регулиране на тока и напрежението мога да управлявам процеса и да направя нужните ми опити, по принцип имам мощен трансформатор но ми трябва да могам да регулирам параметрите му, целта на схемата да не е с много елементи е да е по евтина, то не е казано че и с два елемента не може да е скъпа де...
До колкото за радиаторите нямам проблеми с тях имам няколко по големи, а и мога да си лея, така че нямам проблеми с тях, евентоално може да опитам и със схема която пък е на 120 или 130V но отново да може да регулирам тока който вече може да е от 0-5 или 6А , ест ако може и напрежението....
Върнете се в началото
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2013 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Това водородната клетка, като какво животно е ? От водород произвежда ток или от ток прави водород (за заядливите Very Happy ток = електрическа енергия)

А иначе това, което ти е предложил gengan с димера и трафа ми се вижда достатъчно мързеливо. И ако димера не се нацупи от индуктивния товар ще свърши работа.
Върнете се в началото
Потърси "Схема с регулиране на ток" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Схема с регулиране на ток" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети