Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
LG CF20D30X - хоризонтални цветни ивици ? - РЕШЕНО

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
darin1969
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2013 1:01    Заглавие: LG CF20D30X - хоризонтални цветни ивици ? - РЕШЕНО Отговорете с цитат

Телевизора е LG CF20D30X. Състав: LG9734-02C GMS84524-TBO10, TDA8362B S7 , TDA4665, TDA8395P, TDA8425, LGS GL3812. Имаше намален вертикален размер от лоши електролитни кондензатори и т.н. Смених ги всичките, включително и този на драйверния трансформатор за ХО С408. Но основния проблем си остана. След като поработи около 30-40 минути нещо се скапва според мен декодера на цветовите сигнали. Получават се хоризонтални цветни ивици. Ако намаля цветността до нула - изчезват. Според собственика дори ставала цялата картина червена или зелена. Но при мен видях само ивици.Интересното е че дори за момент да се изключи ТВ в стендбай и пак да се включи, ивиците изчезват и се появяват след известно време примерно 10-20 минути. Т.е. ако е от загряване на някой елемент то той не успява да изстине за 1 секунда, но все пак дефекта изчезва за определено време. Знам че работата опира до някои измервания с осцилоскоп , но в момента моя се повреди, и не знам колко време ще ми отнеме да го оправя. Затова ако някой е срещал подобен проблем, моля да сподели .

На екрана се вижда нещо такова :
http://img829.imageshack.us/img829/3910/imgp7040s.jpg
http://img845.imageshack.us/img845/9334/imgp7039.jpg

Последната промяна е направена от darin1969 на Съб Яну 12, 2013 18:44; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2013 19:06    Заглавие: Re: LG CF20D30X - хоризонтални цветни ивици ? Отговорете с цитат

darin1969 написа:
Знам че работата опира до някой замервания с осцилоскоп
Толкова ли нямаш някоЙ ИСТИНСКИ КОЛЕГА с оцилоскоп, на когото да предложиш ТВ за ремонт или насочиш клиента си към него и се направят небходимите някоИ ИЗмервания ? През това време може да си сменяш бушони и пак да изкараш пари. Аз бих постъпил така ...
В Обменника схема-слънце, а ти не си измерил нито едно напрежение, например около 8362 -захранване !
Върнете се в началото
darin1969
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2013 18:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато ИЗмерих напреженията по-внимателно, се оказа , че 12-те волта след IC401 са 10.5V. Съответно след IC430 се получаваше 7.6V. Първо помислих , че това е проблемът и смених IC401. Но не беше. Накрая се оказа , че е пукната пътечката между 15 крак на TDA8395 и 5 крак на TDA4665. По този начин се губи SSC сигнала и се скапва декодирането на цвета.
Върнете се в началото
Потърси "LG CF20D30X - хоризонтални цветни ивици ? - РЕШЕНО" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "LG CF20D30X - хоризонтални цветни ивици ? - РЕШЕНО" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети