Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Схема за увеличаване на напрежението
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Sasell
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2012 23:15    Заглавие: Схема за увеличаване на напрежението Отговорете с цитат

Здравейте, търся схема която на изхода да ми изкарва 240 V право напрежение. Изходен ток 100 mA. Може да е импулсово може да е линейно напрежение. Входното напрежение да е мрежово 220V-230V, моля за малко подкрепа Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2012 0:43    Заглавие: Re: Схема за увеличаване на напрежението Отговорете с цитат

Разделителен траф 230V на към 200V, грец, филтрация, стабилизатор.
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2012 9:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако няма нужда от галванично разделяне може да се мине и без траф. А ако 300V те устройват (вместо 240) може да се мине и без стабилизация. Изправител, филтрация и много внимателна употреба !!!
Върнете се в началото
Sasell
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2012 9:24    Заглавие: Схема за увеличаване на напрежението Отговорете с цитат

нямам изисквания за галванично разделяне, ще пробвам това което ми препоръчахте, то това ми е за курсова работа само трябва да го представя като схема и обяснение няма да го реализирам
Върнете се в началото
Sasell
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2012 9:54    Заглавие: Схема за увеличаване на напрежението Отговорете с цитат

а ще може ли с някоя подобна схема да ми помогнете, чрез нея да си правя и мойта схема?
Върнете се в началото
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2012 10:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Изправител, филтър и резистор за ограничаване на напрежението (ако товарът е постоянен, разбира се).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2012 11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако няма да има галваничено разделяне е добре да се взема под внимание къде е фазата и нулата ( не че на 100% ще е гаранция ).

Ако не намериш такъв трансформатор сложи 230 към 12 и след него 15 към 230 ( на обратно свързан ) със съответните мощности.
Sasell
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2012 13:15    Заглавие: Схема за увеличаване на напрежението Отговорете с цитат

Можеш ли да ми измислиш някоя подобна схема да видя точно как ще изглежда това което ми предлагаш
Върнете се в началото
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2012 14:41    Заглавие: Re: Схема за увеличаване на напрежението Отговорете с цитат

Sasell написа:
Можеш ли да ми измислиш ...

Е-е, стига де, току виж след 4-5г. започнем да си викаме колеги, пък един изправител ....

К1 не се слага Smile , а Rt е товар... схемата е първата, която ми попадна в Google-то.
Върнете се в началото
Sasell
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2012 2:05    Заглавие: Схема за увеличаване на напрежението Отговорете с цитат

мерси за отделеното време Smile
Върнете се в началото
Потърси "Схема за увеличаване на напрежението" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Схема за увеличаване на напрежението" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети