Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Трябва ми информация за лентови кабели

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-ж.к.Люлин 3

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2012 19:35    Заглавие: Трябва ми информация за лентови кабели Отговорете с цитат

Здравей те !!!

Имам проблем с музиката на джип Нисан Патфайнер.Музиката в колата представлява ето това http://www.caraudio-service.ru/nissan_CY25A_28185-EB410_PN-2649N_EU.jpg
Модела е PN-2649N с шест диска.
Преди време всичко си беше наред,до като не се развали чейнджъра с дисковете и сега само радио се слуша.

Проблема е СКЪСАН ЛЕНТОВ КАБЕЛ за съжаление Sad които свързва чейнджъра с главната платка за управление.Кабела така е увреден,че не подлежи на ремонти. Търсих по интернет такъв кабел,но никъде не можах да намерия.След това се сетих,че може би има фирми които правят такива лентови кабели по поръчка.Търсих такива фирми в България но за съжаление нищо не намерих.
Въпроса ми към Вас е Very Happy Знае ли някои такава фирма която изработва лентови кабели по поръчка ???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sathv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Ное 17, 2012 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Е дай да видим лентовия кабел? Случвало ми се е да цепя по широк и да препасвам.
PS. Между другото някои хора от форума може й да ти намерят оригинален кабел. Не съм сигурен само цената дали ще ти хареса. Това, че си търсил по интернет и не си намерил нищо не значи. Такива части се търсят по part номер.
Върнете се в началото
geordgeo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2012 13:13    Заглавие: Отговорете с цитат

С нов (оригинален) лентов кабел е най-лесно да се реши проблема, но ако няма такъв няма ли да е възможно да се преправи с обикновени проводници? Питам, защото няма снимки и не мога да преценя какво е мястото, където е монтиран кабела, но лично аз много пъти съм преправял техника, за която не съм намирал подходящ заместител и всичко си работи нормално...
Върнете се в началото
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-ж.к.Люлин 3

МнениеПуснато на: Нед Ное 18, 2012 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Утре ще кача снимка да видите какво представлява.Проблема е доста голям с намирането на нов или употребяван.Питах и представителя на NISSAN България а те ми казаха,че няма от къде да намерят такъв.Питах,нямат ли някои "бракуван" джип с работеща аудио система и те ми казаха че и такъв нямат.А бях готов да закупя втора употреба касетофон.По авто моргите не намирам такива джипове.

Проблема на лентовия кабел е че е скъсан на две,а пистите са над 50.Една писта е около 1мм.Дължината на кабела е 3,5см.Пробвах да запоявам проводници,но на петия се отказах.Заболяха ме очите да се "дзверя" в лупата.Абе не си е работа.
Та затова питам да ли някои знае фирма изработване на лентови кабели по поръчка.
Върнете се в началото
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пон Ное 19, 2012 0:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Само 50-ина? По-добре продължавай да запояваш. Аз полазвам проводници с тефлонова изолация, такива имам. Надживяват оригиналните лентови в пъти.
Върнете се в началото
Потърси "Трябва ми информация за лентови кабели" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Трябва ми информация за лентови кабели" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети