Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Как ви се вижда изображението на bTV?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 19:42    Заглавие: Как ви се вижда изображението на bTV? Отговорете с цитат

Гледам било вече HD. Но забелязвам и че сякаш картината е по- некачествена- сякаш е на някакви хоризонтални линии, които влошават детайлността- елементи в изображението, които се движат вертикално сякаш минават през някаква невидима хоризонтална решетка, която разваля образа (нещо от сорта на недобра работа на презредовата развивка). В момента гледам, че надписа HD липсва. Освен това, преди, по време на новините им, когато имаше надпис HD , имаше и черни ленти отгоре и отдолу- а според мен при 16:9 не трябва да ги има. В същото време по БНТ1 вървеше предаване в 16:9 и нямаше черни ленти, както и на Диема нямаше.
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Не би трябвало да има черни ленти. Когато се предава 16:9 за да се използват всичките 576 реда се налага да се свива допълнително картината от телевизора. За да може обаче да гледат бабите и дядовците европейското, тогава казаха че ще го набутат това 16:9 (което така си идва от камерите на европейското) в прозореца на 4:3 за да излиза нормално на старите телевизори. Тогава имаше черни ленти и ставаше, но пък беше с по-малко редове - по-ниско качество. И казаха че от 2012 г. ще се къпе само на 16:9 и всеки да си го свива или разпъва както може. Smile
А относно тия дефекти в картината аз не зная, на каква телевизия си аналогова цифрова, на кой оператор. И това бтв нали казаха одеве че "Един български доставчик започва излъчването" Сега за всички ли е HD ?
И това 16х9 какво значи ? Грешно е написано... Трябва да е 16:9 = 1.77 което число се получава като се раздели ширината на височината на LCD то независимо от размера му и мерните единици Smile. Ако се умножава ширина по височина се получават най-различни числа, които нямат нищо общо със 16х9 = 144 , но тия хора там явно не знаят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Впечатлението ми е от врачанската кабелна телевизия. Аналоговия вариант. И аз мисля, че не трябва да има черни ленти, но има - като са по- тесни от черните ленти, които ги има, когато даваха филми. Освен това това влошаването, което е като "презредие" на образа е отскоро, вероятно даже от днес - вчера съм сигурен, че не беше така- като го гледам на няколко телевизора, не е да кажем повреда в някой.
П.С. хаха, вярно, че са написали 16х9, вместо правилното 16:9!!!
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами сега проверих тука на нашата кабелна изпълва целия екран и са продълговати физиономии. Явно на твоята кабелна нещо са го обработили допълнително и от там идва цялата работа.
Върнете се в началото
gakal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 21:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз го гледам ефирно, не забелязвам съществена промяна в качеството, освен това , че Юлселчо е "по-слаб" от вчера, и има около 1,5 см черни ленти отгоре и отдолу. А до табелата бТВ бледо пише 16x9.
Върнете се в началото
hapy_boy_21
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента гледам новините им и всички са доста плоски, все едно, че преса ги е мачкала странично. Нещо не им е в ред техниката ... или задклавиатурните устройства.
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

HD през аналогов канал няма как да се прекара.
Друг е въпросът, че и на цифровата на blizoo нямаше HD.
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 21:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересната особеност при мен е, че като че ли няма отклонение в пропорциите- или аз не забелязвам - имам предвид на телевизор, който е само 4:3 - нямам подръка такъв на 16:9 - по- точно имам, но преди, когато почнах темата го бях настроил в режим, при който той сам се разтяга, когато има черни ивици отгоре и отдолу. При това положение и при него не видях да е разтеглено - изглеждаше нормално. Проблема е само това "презредие" на образа. Сега забелязах, че наклонени линии когато има те не са прави, а назъбени - т.е. вместо да е като първата, изглежда като втората:

Илюстрацията ми е много груба, но вероятно схващате какво имам предвид.
П.С. То ясно, че няма как да е HD през аналогов канал, но защо се е влошило?
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 22:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не би трябвало да има отклонение в пропорциите, на твоя телевизор и сега му се подава 4:3 , в което поле има картинка 16:9 от твоята кабелна. Това което си показал на снимката изглежда като от някаква цифрова обработка. Smile
Върнете се в началото
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 22:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега го проверих и при мен. Аз го гледам от стрийм поток в нета.
На компа ми излиза добре при 16:10 на монитор SAMSUNG T200.
Ама няма нищо общо с HD:
http://i077.radikal.ru/1210/c0/8e597e34b5c1.jpg

Другите HD канали, които гледам са нещо съвсем различно като качество.
http://s019.radikal.ru/i620/1210/d2/59e58452fbe0.jpg
http://s017.radikal.ru/i402/1210/27/a7fb8b7b3d75.jpg
http://s019.radikal.ru/i644/1210/fa/857c075759d7.jpg
Пък и не са малко. Very Happy
Върнете се в началото
Потърси "Как ви се вижда изображението на bTV?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Как ви се вижда изображението на bTV?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети