Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Инфрачервен прожектор

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rebel86
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 01, 2012 19:35    Заглавие: Инфрачервен прожектор Отговорете с цитат

Здравейте на всички !
Електрониката не ми е силна страна , а понякога на човек му се налага затова се и обръщам към форума . Имам един въпрос . Необходим ми е инфрачервен прожектор на 12 волта като този :

линк

Но тъй като гледам да поспестя някой лев искам да попитам дали мога да си взема обикновен като този :

линк

и да му сменя просто диодите с инфрачервени или е необходимо и още нещо , а и забелязах , че втория е на 230 волта , поне така пишеше в описанието .
Благодаря предварително !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
soton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Сеп 01, 2012 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам намерение да си спретна един инфра ред прожектор,но като гледам твоята идея нещо не ми харесва - като си купиш стотина инфрачервени светодиода ще се получи подобна цена,а освен това те не се намират току така.В комет има едни ама те са от най слабите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
rebel86
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2012 15:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами наистина трудно се намират инфрачервени диоди , но аз открих в един магазин ф5 , 100 милиампера и предполагам , че ще станат но ме притеснява по скоро факта че обикновения прожектор е за мрежата 220 волта докато аз искам да светне на 12в
Върнете се в началото
soton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2012 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен това е безсмислено упражнение,но ако си решил за спорта ще ти кажа как да го направиш но като купиш диодите за да видим какви параметри имат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
rebel86
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2012 20:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Е , сега няма да правим безмислени работи ако начинанието е обречено още преди да съм го започнал ще потърся друг вариант . Не виждам пречка ако прожектора си беше на 12в , но такъв просто не мога да намеря .
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2012 21:45    Заглавие: Отговорете с цитат

rebel86 написа:
Е , сега няма да правим безмислени работи ако начинанието е обречено още преди да съм го започнал ....

Обречено е, но не защото единия е на 220, (а според теб ти трябва на 12), а защото демонстрираш пълно неразбиране на това що е то светодиод и какви са разликите м/у такъв във видимия спектър и в инфрачервения.
Цитат:
Но тъй като гледам да поспестя някой лев искам да попитам дали мога да си взема обикновен като този :
....
и да му сменя просто диодите с инфрачервени ...

Възможностите ти в тази област (съдейки по темата и признанията ти) въобще не кореспондират с изразеното желание.
По този начин (с директна подмяна) - няма да стане дори и "донора" да е на 12.
rebel86
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2012 22:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Да , прав си . Аз ако ги имах познанията нямаше да прибегна до форума и единственото което мога сам да направя е да сменя диодите , а за " компетентните " щом са такива нека дадат отговор на първоначалния ми въпрос , а именно става или не става . Очевидно обаче смислен отговор не получавам което ме навежда на мисълта , че не съм само аз с ограничените познания Wink
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2012 22:53    Заглавие: Отговорете с цитат

rebel86 написа:
.... Очевидно обаче смислен отговор не получавам което ме навежда на мисълта , че не съм само аз с ограничените познания Wink

Има достатъчно много форуми където на подобен "проблем" ще се разсъждава дълго и напоително на няколко десетки страници със съвети всякакви.
Резултата от които ако не се брои изгубеното време, като теглиш чертата с калема ще се окаже, че "си доста вътре" във финансово изражение.
А единствения смислен съвет който на този етап (при предоставената от твоя страна информация) вече беше даден:
soton написа:
като купиш диодите за да видим какви параметри имат

В добавък трябва да посочиш за какво всъщност ти е необходим въпросния IR прожектор.
Не се опитвайте да задавате отговори според вашите разбирания (които липсват). Решението може да е съвсем друго, но трябва да се знае какво всъщност е нужно.
Колелото и топлата вода отдавна са открити, но явно не всички са го разбрали.
П.П. А за какво са форумите (на този специално пише с каква цел е) и възможностите на участниците в тях е добре да си спестиш оценките и разсъжденията на тази тема.

rebel86 написа:
нека дадат отговор на първоначалния ми въпрос , а именно става или не става

Въпрос тук всъщност няма.
Има два линка към картинки.
Какво има вътре - изобщо не е ясно.
И едното и другото могат да бъдат реализирани по различни начини.
Преди да се разполага с нещо конкретно - смислен отговор ( освен - НЕ СТАВА) - не очаквай.
Както и да са реализирани нещата, едно обаче е сигурно - с директна подмяна на едните с другите - номера няма да стане.
Ще трябва и още нещо/а. Какво - "според зависи".
dodov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Попово

МнениеПуснато на: Пон Сеп 03, 2012 10:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Има и готови платки за вграждане с инфрачервени светодиоди.
http://veos.bg/?mode=&act=c&id=224
При смяна на обикновен LED прожектор, с инфрачервени светодиоди има подробности. Обърни внимание, че инфрачервените прожектори този, който си показал на снимката и другите имат управление на светодиодите. При смрачаване се задействат. Сензорът е изнесен до светодиодите.
Върнете се в началото
rebel86
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Сеп 03, 2012 18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрах ви господа . Не е толкова елементарно и с обикновена подмяна няма да стане . Това като информация ми е достатъчно за да се откажа от инициативата и да си взема вече готов , тъй и нямам вече много време . А иначе прожектора ми трябва за да си осветявам пътя ( разбира се имам и необходимия уред за да виждам светлината ) .
Благодаря ! Smile
Върнете се в началото
Потърси "Инфрачервен прожектор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Инфрачервен прожектор" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети