Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Кабел за Фобос

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 12:07    Заглавие: Кабел за Фобос Отговорете с цитат

Направих си кабел за диагностика и настройка на газов инжекцион Фобос по следната схема:

Всичко е ОК. Реших да си направя кабел с блутут модул:

Блутут връзката е ОК. Лаптопа намира модула. Но връзката между Компютъра на газовия инжекцион и блутут модула нещо ми убягва. 1 и 2 крак на блутут модула съм ги дал в една точка през резистори 180 ома както е по схемата на жичния кабел, но нещо не става. Някакви идеи?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niakoi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Каръктаун

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

С тоя надпис: "К микроконтролеру", нещо ме съмняват нивата - блутута сигурно вади TTL-нива, а MAX-а не!
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 15:27    Заглавие: Отговорете с цитат

С този модул конкретно не съм работил, но ето как стоят нещата с такива модули:
- имат вградени АТ команди;
- трябва да конфигурираш модула с тях (бод рейт и т.н.), задаваш име на модула, ключ и т.н. (също както правиш връзка между телефони с блутут)
- после същото прави и с модула отсреща;
- с АТ команда проверяваш виждат ли се модулите;
- от единия модул подаваш команда към другия за свързване, на другия отговаряш с АТ команда че приемаш връзката;
- след това връзката между тях става все едно си свързан с кабел

тези АТ команди са стрингове и можеш да ги пишеш към модула през Хипер терминал (има го всеки виндовс). А самите команди са горе долу еднакви за всички модули, но все пак имат разлики, провери в даташиита на модула.
ivan_pop
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се занимавам професионално с авто-газови уредби.Преди около половин година реших да си направя такава безжична връзка между лаптопа и газовите инжекциони.Моят модул е HC-05 който е по-добър от HC-04.Модула го конфигурирах през хипертеминал,както спомена колегата по-горе.След многократни експерименти с различни газови инжекциони резултата не ме задоволи.Оказа се че при Полските ГИ,Зенит и Стаг връзката е перфектна.При ГИ на BSM-София връзката е едностранна.При Италианските,BRC и Ланди Ренцо,не можах да се свържа.Стигнах до извода,че дали ще има връзка с газовата,зависи от програмата на газовата уредба.С Фобос не съм пробвал.
А този Хипертерминал във WIN7 го няма,аз правих опитите на XP.
Опитвах с различни настройки на модула с AT команди.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2012 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

И моя модул е всъщност HC-05. С ХР съм на нетбука, с хипертерминала нещо не мога да се оправя. Не би ли трябвало модула да пристига конфигуриран по default? При включване сигналния диод на модула мига бързо. След като дам на програмата Connect започва да мига 2 пъти, пауза, пак 2 пъти и така дкато програмата се опитва да установи връзка с компютъра на ГИ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Кабел за Фобос" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Кабел за Фобос" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети