Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с Видео карта Nvidia Gforce MX440 128mb AGP 4x
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 22:38    Заглавие: Проблем с Видео карта Nvidia Gforce MX440 128mb AGP 4x Отговорете с цитат

Проблема е следния изключвам си компютъра вечерта и на сутрината като го пуснах изпи6та с едно долго и три къси просвирвания(грешка с видео картата) . Свалих картата пак същото "свирукане" сложих една Nvidia Riva TNT2 M64 16mb и тръгна.
Изчистих я и пак пробвах но не стана и за това се обръшам към Вас
незнам какъв е проблема но предполагам 3 причини
1-ва доста пъти при включен компютър съм вадил и слагал на ново кабела за монитора
2-ро пробвах да сложа сребарна паста като смазка на вентилатора и може да съм сторил някое късо което силно ме съмнява
и 3-то
кабелът за захранване на слуича в/у блока (с централно захранване) съм го пуснал да минава през 2-та не използваеми чифта на утп-то че когато забие да го рестартирам от нас
и не бях изолирал кабела които мойе да се е упрал в масата на компюръра и от там да е станало нещо .
Това ми е болката ако някои може да ми помогне ще съм много благодарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
YoggA
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: IMS

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 0:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом със и без видеокартата компа бибитка по еднакъв начин, значи дъното не детектва по никаъв начин тая карта.
Щом си почистил куплунговата част на картата, тогава най-вероятно е заминал видеопроцесора /големия чип, който е под радиатора/.

Причината да се "спомине" може да е всякаква, а може и просто да му е дошло времето на чипа.

За твое успокоение може да тестваш картата на друг комп.

ПП/ Ако дефекта се е появил непосредствено след като си сменял пастата, ... провери дали не си повредил/откъртил някой SMD компонент при интервенцията ...
Огледай картата от двете страни ...

За питането ти:
По т.1.
Включи компа и монитора, при изваден видеокабел на монитора от компа. С мултимр виж какво е напрежението между корпусите.
Ако не са добре заземени/занулени - не е добра идея да вадиш/слагаш кабела, когато не са изключени ... А за по-сигурно - и от контакта ...
По т.2.
Едва ли е от смазката ... Ти сребърна термопаста за смазка на лагери ли я ползваш?
Върнете се в началото
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 16:56    Заглавие: Отговорете с цитат

ми и на друг комп пробвах ама не тръгна (другия нама говорителче и не издава звуци)
а за замасяването незнам дали има смисъл да го меря тъи като монитора е на 12в и съм го включил направо към захранването на PC-то.
То вече няма и да ми трябва да вадя кабела защото сега имам само една жидео карта Crying or Very sad

ако я дам на ремонт колко пари ще ми искат?(сигорно колкото нова или поне втора употреба)
Върнете се в началото
YoggA
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако има отчупен някой SMD резистор или кондензатор - ще минеш тънко, но аko е дефектирал видеопроцесора, забрави - няма шанс ...

За такава стара карта едва ли ще е удачно да даваш пари за сънмителни опити за ремонт ... Ти си знаеш най-добре ...
Върнете се в началото
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

няма нищо отчупено или някаква видима повреда
Върнете се в началото
YoggA
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 16, 2005 9:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако си техничар и имаш възможност, разрови из И-нета и намери за твоята карта в кои точки се получават захранващите напрежения за видеопроцесора, паметта ...
Измери ги /най-добре и с осцилоскоп/.
Ако нещо там е дефектирало и някое от тия напрежения липсава, дъното също нама да може да инициализира видеокартата.
А ако е от това - оправянето е сравнително лесно.
Върнете се в началото
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Съб Юли 16, 2005 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи я пробвай като втора видеокарта - взимаш една PCI и наглазяш от BIOS да стартира от нея. Под Windows инсталираш и двете, не е трудно. Може само BIOS-а й да се е скапал.
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Юли 17, 2005 10:44    Заглавие: сребърната паста Отговорете с цитат

сваляш радиатора на процесора и изчистваш пастата докрай! със коресилин изчистваш ако има м/у СМД-тата ама хубаво да не останат следи. възможно е да тръгне.
слагай си обикновена паста- картата е стара и няма толкова голям термопоток
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юли 18, 2005 10:02    Заглавие: Re: сребърната паста Отговорете с цитат

bobykafe написа:
сваляш радиатора на процесора и изчистваш пастата докрай! със коресилин изчистваш ако има м/у СМД-тата ама хубаво да не останат следи. възможно е да тръгне.
слагай си обикновена паста- картата е стара и няма толкова голям термопоток

Абсолютно правилно Smile А тази Титанска паста ми е докарала повече беди от колкото е помогнала. На всичкото отгоре в определени условия става електропроводима
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Пон Юли 18, 2005 11:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ти дам един акъл - след като вече си решил че нищо не става от това видео, взимаш сешоара и почваш да нагряваш видеопроцесора. Аз преди малко си оправих чипсета така, даже в момента работя със него Very Happy . Нагряваш около 15 минути. Добре ще е преди това да пробваш твоят сешоар дали няма да стопи калая - пробваш на някоя стара платка.
Потърси "Проблем с Видео карта Nvidia Gforce MX440 128mb AGP 4x" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с Видео карта Nvidia Gforce MX440 128mb AGP 4x" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети