Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Mp3 player-> Автокасетофон
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
genhack
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 21:39    Заглавие: Mp3 player-> Автокасетофон Отговорете с цитат

Положението е следното:
Имам mp3-player(цифров фотоапарат Фотоклип за точност) и някакъв стар, но здрав касетофон в колата, който няма вход за външен източник.Не искам да купувам Мp3-cd player за колата,защото 1во ми се струват скъпи и 2ро да не треперя накой да не го "хареса".Та идеята ми е следната: От изхода за слушалки на фотоапарата аудио кабел отива в усилвателя на касетофона, който усилва сигнала, но не точи батерията на плеъра, защото взема ток от акумулатора. Не очаквам да изкарам 1000вата , а нещо прилично почти без пари. Та питам има ли някакъв проблем да го направя: дали ще натоварва фотоапарата допълнително или все едно е със слушалки. А батерията??Предлагаха ми да ползвам ток чрез запалката, обаче на практика е невъзможно,защото батерията на фотото е литиева и + и - са мн мн навътре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 0:41    Заглавие: Re: Mp3 player-> Автокасетофон Отговорете с цитат

genhack написа:
........... Та питам има ли някакъв проблем да го направя: дали ще натоварва фотоапарата допълнително или все едно е със слушалки.

Даже ще се натоварва по-малко при касетофона, отколкото при слушалките.
genhack написа:
А батерията??Предлагаха ми да ползвам ток чрез запалката, обаче на практика е невъзможно,защото батерията на фотото е литиева и + и - са мн мн навътре.

Можеш да "преработиш" дадени стари батерии, като се изолират една от друга и се запои захранващия проводник+ - към тях, и така ще ползваш акумулатора на автомобила. Е ще трябва да намалиш напрежението от 12 V, до това на апарата.
genhack
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Taка дотук добре, обаче остава по-неясния за мен въпрос - като няма вход касетофона къде мога да изкарам такъв и как? В смисъл кабела директно се запоява(къде) или трябва и още нещо?
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 9:38    Заглавие: Отговорете с цитат

genhack написа:
... обаче остава по-неясния за мен въпрос - като няма вход касетофона къде мога да изкарам такъв и как?

За да се изясни този въпрос, трябва поне да кажеш модела на касетофона, а още по-добре ако го отвориш и кажеш с коя/и схеми е направен крайния усилвател.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

А най-лесно и безпроблемно е ако си вземеш преходна касета, 7-8 лева са, а може и по-евтина да намериш, тя е с жакче в което включваш МП3 плеъра и самата касета се пъха в отвора на касетофона.
Върнете се в началото
genhack
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

pamporov, имал ли си лични впечатления за такива касети, защото на доста места срещам отрицателни мнения за тях - качеството на звука било ужастно и т.н.
Върнете се в началото
Svetoslav40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Берлин/Германия

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом си говорим за "някакъв" касетофон, то предполагам цхе самия тои ще има достатъчно изкривявания така че няма да е проблем. Лично съм ползвал такава касета за пускане лаптоп като мп3 плеар в колата, и като се има предвид че имах по то време Clarion за 800лв, това не6то свиреше идеално...не вярвам да намериш кои-знае какви косури в качеството на плейване.....определено това е наи добрия вариант. Относно захранването колегите вече ти казаха как да го направиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nafo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 14:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Да касетата като преход е добър вариант, но ако му се играе на човека може да си искара един вход от входа на уселвателя или от предуселвателя (в зависимост от подавания сигнал). А колкото до захранването - доста фотоапарати (mp3 player) могат да се вкл. към зарядното на батерийте и при премахване на батерийте - фотоапарата си работи.
Върнете се в началото
Nedkych
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 16, 2005 18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Може и да не сам много компетентен щото бакам кат монтйор на не по малко от 220в ама сам се занимавал и по този вапрос беше сд със касетофон играх си цяла вечер да търся входа на интеграла (усилваталя) на касетофона намерих ги тия шибани три извода с извинение но резултата беше СТРАХОТЕН качеството на музиката се запази от дискмена на 99% поне. За това по вапроса с тая преходна касета като идея ми се вижда удобен варянт но ако това за качеството е вярно забрави не си засложава. Захранването на mp3 плеара ти не би трябвало да е голям проблем за теб не виждам за какво се притезняваш.
Върнете се в началото
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 17, 2005 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Варианта с касетата е най-добър, стига самата тя да е свястно направена, можеби заради това мненията за тези касети са противоречиви. И аз си ползвах МП3-ката с такава касета Сони и качеството беше перфектно.
Потърси "Mp3 player-> Автокасетофон" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Mp3 player-> Автокасетофон" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети