Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
За Земетресната Пернишко-софийска зона ...
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2012 19:12    Заглавие: За Земетресната Пернишко-софийска зона ... Отговорете с цитат

Confused
Напишете по 2-3 реда ...
Какви превантивни мерки вземате ?
На кои информационни сайтове /медии / разчитате ?
Давайте линкове за уместни, свързани събития ?
Щот може да ни е за последно ?! Знае ли човек ? и БАН
...
Когато нещастието е на хиляди километри от тук е лесно - някъде си нещо станало .... Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2012 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/?view=1
Италия се друсат през 10мин
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2012 19:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И тук ли? Локуми за тъпи журналисти.

Особено като се почнат писания за вторични трусове от 3-4 степен как се разкюляло. А общо взето това е колкото от преминаващ TIR до 3 степен само уредите го отчиртат.

Преди години имаше нещо в Турция и нашите журналя бяха писали че туристите по южното черноморие скачали панически през прозорците на хортелите. Е, точно тогава бях в ММЦ-Приморско , абсолютно трезвен и на първа бира - никой нищо не е усетил.

За сериозно друсване помня 1977. Дори и тогава никой не излезе навън, поне от нас и близките съседи. От Стражица нямам спомени, а не съм много далече.

Изглежда, у нас се строи зраво и няма сериозни последствия дори и при 7-8 степен. А из разни други страни се сриват коптори при 5-6 степен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2012 20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук е нямало 7-8 степен!
Не ти е на главата, затова са локуми. В 3:10 мин на първия трус целия блок беше долу. Аз в 3:03. Леглото беше по средата на стаята. От гардероба и рафтовете паднаха по-тежките работи, а съм само на 3тия етаж в София.
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2012 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Е да де ,ама аз днес пред сервиза на улицата гледах хора да се разхождат,които никога преди това не са се разхождали.Едно е на кота нула ,друго е на 10тия етаж 4та степен. Хората просто ги е страх ,и мен ме страх,който каже, че не му пука просто лъже .Според мен науката "Сеизмология " не се е развила особено и никой не може да обясни смислено и категорично какво точно се случва.Информация от нета трудно се получава ,защото като стане нещо и сайтовете на Европейския сеизмологичен център се претоварват и просто не може да се влезе там.
През далечната 1977 година бях на смяна в радиопоста в ракетното поделение базирано в Марино поле,Карловско.Преди да почне земетресението нещо ме накара да излезна отпред на плаца ,нещо което е забранено и никога преди това не съм правил.Тогава видях нещо което помня цял живот-асвалта на плаца се движеше на вълни,точно като на морето.От там видях и постовия на знамето как хукна да бяга ама се върна на поста,хвана се за каската и се сви.на това момче за тия няколко минути му побеля косата.А нас войниците предишния ден ни бяха водили да гледаме филма "Златото на макена",може и да не го помните тоя филм.
Уж бяха няколко реда пък то цял ферман стана.
А иначе маите да го духат.......
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2012 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооо - "Златото на макена" как да не го помня !!! Даже преди 2-3
години си го дръпнах да го гледам пак. Има го.
Ама виж от земетресения никак не ми пука.
Това през 77-а съм го проспал, само помня че на училището бяха
паднали 1-2 комина. Това в Стражица - тогава бях във В.Търново и
нямаше как да го пропусна. Laughing
А сегашното успя да ме събуди.Като спря да се люлее лампата изпуших една цигара, и пак си заспах като пич. Според мен ако си в блок и на
високо бягането по стълбите е по-опасно, както страхът и паниката.
А пък то и нашия блок е правен навремето по някаква противоземетрсна технология. Доколкото знам отделните входове не са свързани помежду си
за да могат да се движат самостоятелно и имало някакви шайби. Ама не ми е много ясно.
Върнете се в началото
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2012 0:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно време панелките ги строяха така че мазите да се използват и като противоатомни убежища и сега като се замисля трудно бих заменил панелката за тухлен.През 1977 и аз бях клатен и станах свидетел как улицата се вълнуваше като морето и фоерверките ставащи от късите съединения на тогавашната електропреносна система-стълбове и жици.Единствено съжелявам че и аз не хукнах със циганите от циганската махала към женската баня за да се ограмотявам Laughing Laughing Laughing
А по темата -не искам да знам кога ще стане земетръс , защото предварително ще умра от страх и притеснение.Каквото има да се случи , то непременно ще се случи. Sad
pepi_voinishki1957 намери и гледай пак "7-9 степен по Рихтер"-така че кота нула не е гаранция.Гледал съм то София и тогава една колежка от Свищов припадна по време на прожекцията\86 или 87 година\.
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2012 11:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, според последните гадости:

,,, и сигурно "няма връзка" между отделните точици на Ада, както ни убеждават ...
Върнете се в началото
georg77
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2012 13:51    Заглавие: Отговорете с цитат

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usb000a1mu.php

На дълбочина 8км. си е направо лошо. Положението никак не е за подценяване.

http://geoschool.info/2010-04-11-16-28-27?showall=1&limitstart=
Върнете се в началото
RM
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 30, 2012 17:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо не разбирам от земни пластове и от подобни неща. Но кагато се раздруса и се събудих, първата ми мисъл беше за детето ми и първото нещо което направих беше да я грабна в ръце.При нас не беше толкова страшно, но в София и Перник е било, и се надявам да не се случва повече , че иначе ще сме само като бройка за света, статистиката и 20 секунди в новините им.
Върнете се в началото
Потърси "За Земетресната Пернишко-софийска зона ..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "За Земетресната Пернишко-софийска зона ..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети