Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Помощ за навиване на повишително трафче

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Hunter
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 12:36    Заглавие: Помощ за навиване на повишително трафче Отговорете с цитат

Някой знае ли как се навива такав траф, става въпрос за онова трафче от Млад Конструктор. Трябва ми за запалване на ксенонова лампа, а също маже ли да се намери в някаква апаратура.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 06, 2005 8:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Te ги продават: http://www.mladkonstruktor.bg/e-shop/shopping/?id=36
Иначе ако имаш някоя стара светкавиця можеш и от нея да извадиш. Twisted Evil
Върнете се в началото
elektronchika
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 13:01    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен ми е много интересно да разбера как мога да си навия сам такова трафче. брой навивки, диаметър на телча и най-вече на каква сърцевина трябва да бъде. някой знае ли как става?
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо претенциозно, основно зависи колко често искаш да палиш лампата,ако е за еднократно палене можеш да го навиеш и на пирон,ако е за блиц ефект принципа е да е феритче с малка магнитна проницаемост или с голяма,но сложена пластинка между двете части0.2мм(примерно) и отношение 1:200-300,ако е за 12 волта ниската част.Пирвичната не трябва да е с прекален брой навивки,да речем не повече от 15-20.Дебелината на жицата е без значение..Нали знеш че тези лампи са импулсни?Не можеш да я захраниш с постоянно напрежение 300 волта,защото се взривява при запалване.Можеш да разреждаш в нея само кондензатор с определено количество енергия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
elektronchika
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 20:30    Заглавие: Отговорете с цитат

и като са импулсни не може да се захранват постоянно? Shocked е как да не може, аз нали така я захранвам и си работи. (аз си купих такова трафче, ама ми е интересно как може да си направя Wink ) и може би ще пробвам да си навия Very Happy
Върнете се в началото
zaq
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Юли 15, 2005 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

За съцевина можеш да ползваш парче от стара феритна антена от АМ-радио например (ф8 и дължина 2-3 см (. Относно навивките колегата ги е описал по-подробно горе.
При 12V захранване първичната е с ПЕЛ 0,5-0,8 10-20навивки , вторичната ПЕЛ 0,1-0,2 400-600 навивки .Кондензаторът задължително високоволтов 350V C=20микрофара Razz да
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Помощ за навиване на повишително трафче" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Помощ за навиване на повишително трафче" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети