Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема за реле регулатор на алтернатор на мотор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-ж.к.Люлин 3

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2012 18:33    Заглавие: Търся схема за реле регулатор на алтернатор на мотор Отговорете с цитат

Здравей те Very Happy

Имам проблем с реле регулатора на алтернатора на скутер Suzuki бърман 250.Оргиналното изгоря напълно и реших да си направя ново,защото за втора употреба разни "бастуни" ми искат 120 лева Shocked Да не карам Мерцедес.Луди хора,ама както и да е !

Та значи.Търсих в нета за въпросното реле схема и попаднах на ето тези http://moto-electro.ru/forum/index.php?showtopic=10 Реших да направя шестата схема (от горе на долу) Купих всички елементи:трифазен грец на 35 ампера,тиристори модел BT151,ценер на 13 волта и съпротивления на 0,5W.И така направих си платка,налепих елементите,направих и алуминииева кутия и сложих тиристорите и греца на радятор.

След това го монтирах на мотора и включих мултицета да видя да ли ще зарежда ? След като запалих мотора,мултицета ми показа на акумолатора,че зарежда на 13,5v Мотора да е работил не повече от 10-15 минути и замериса на изгоряло от самоделното реле Rolling Eyes И не след дълго започна да грее много радятора и заминаха дата тиристора,направо се взривиха а пистите на платката се запалиха на двата въпросни тиристора Shocked

Много се нервирах,отиде ми труда на вятъра Evil or Very Mad Прегледах да не съм допуснал някаде грешка,но не бях сгрешил никаде по платката.Защо така стана не ми е ясно Sad

Според Вас въпросната шеста схема от горепосочения адрес имали някакви недостатъци,че така горят елементи Embarassed Question Embarassed

И ако не е добро решение,ще можете ли да ми предложите някаква схема която ще работи идеално без да загрява и да горят елементи Question Question

Извинявай те много,че ви занимавам с глупости Embarassed ама не мога да намеря някаква изпитана схема,която 100% работи.

Благодаря Ви много предварително за вниманието Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sbirov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2012 18:47    Заглавие: Отговорете с цитат

А това видя ли го:

"... схемы, которые собирать не надо:"
Върнете се в началото
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2012 19:06    Заглавие: За схемите Отговорете с цитат

Отгоре пише:

Так что я продолжаю показывать схемы, которые собирать не надо:

Преведено буквално значи:

Така че продължавам да показвам схеми, които не трябва да се правят!
Върнете се в началото
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2012 19:15    Заглавие: Re: За схемите Отговорете с цитат

Ауууу!!!Голям съм тапанар Embarassed Еми така е като не дочитам подробно а само между редовете Embarassed Грешката си е моя.

Ще можеш ли да ми препоръчаш някоя схема с която няма да имам проблеми Question Embarassed Embarassed Question
Върнете се в началото
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2012 20:50    Заглавие: Отговорете с цитат

С която и да е схема ще береш ядове.По-добре така:
AN250 X-K6
Върнете се в началото
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2012 21:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ли някаква схема която 100% да работи Crying or Very sad Не ми се дават 50 кинта точно сега Crying or Very sad Rolling Eyes

Тук намерих една схема пак с малко елементи и момчето казва,че работи Confused Само,че ползвал ценер на 7 v.Защото схемата така била по стабилна.Нещо ме съмнява ?! TL-ката не върши ли тази работа?Би трябвало ценера да е със стойност 13 волто.Така ли е или греша?Как мислите ? Този вариянт да ли е добър и дали ще работи,ако ценера е на 13 волта ?
Върнете се в началото
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2012 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам каква е тази схема с малко елементи - никой не знае .Само ти и момчето. Sad
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2012 21:52    Заглавие: Отговорете с цитат

13волта , ако нямаше делителя от двете еднакви съпротивления по 13К -R1 и R2 . По -добре направи следващата , дето използва платка от Жигулски РР .
Върнете се в началото
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 28, 2012 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо не става Evil or Very Mad Отказвам се Exclamation Crying or Very sad
Пробвах какви ли не схеми за реле-регулатори и тиристорите BT152 Все загряват.Замерих и трите фази на алтернатора в нормиса на 12,7vac на ниски обороти и 60 vac на много високи.Вече нямам нерви !!!!!Темата е вече за ключ Crying or Very sad
Върнете се в началото
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Нед Апр 29, 2012 0:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Velkov, не четеш ли че реле-регулатора при моторите представлява обикновен трифазен изправител.Като се замисля ако акумулатора ти е читав не му трябва не му трябва и никакъв стабилизатор на напрежение а трябва след изправителя да сложиш едно ограничително съпротивление което да ти ограничава зарядния ток.Това ще ти закърпи положението засега.Този руснак , както и много други руски работи има гениален замисъл -изпълнение то отвратително.Тиристорите в неговите схеми трябва да се заменят с доста по-бързи от тези които е използвал нещо като КУ 221\ слагаха ги в телевизорите си РУБИН в развивките му\ или някакъв техен западен аналог
Върнете се в началото
Потърси "Търся схема за реле регулатор на алтернатор на мотор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема за реле регулатор на алтернатор на мотор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети