Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Регулиране на LED осветление

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 9:55    Заглавие: Регулиране на LED осветление Отговорете с цитат

LED лампите тип "луничка", които работят на 220V, могат ли да се регулират от обикновен регулатор на осветление(димер)? Все не ми остава време да тествам. Интересуват ме и цифрови регулатори на осветление, които биха свършили работа(т.е. регулатори, които могат да се управляват от система за автоматизация на дома -"интелигентен дом"). Под "интересува ме" имам предвид нещо, което мога веднага да закупя в България, без никакво чакане.
shri
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 10:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, не могат защото са изпълнени със импулсно захранване, което работи стабилно от 80В-240В. Това което искаш може да се реализира със 12В лунички тъй като в тях няма електроника. Просто трябва да си измислиш димер за 12В.
Всъщност има димери които могат да управляват трансформатор, мисля че бяха с полевак не със симистор и си готов. Трафа трябва да е обикновен не импилсно за лунички.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 10:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно... Предположих нещо такова, но ще му мисля.
miroton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Има електрони трансформатори които са за димиране,обиколи магазините или влезни в направи си сам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

В 12V светодиодни лунички също има електроника (импулсна) която работи в сравнително широк диапазон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Такива лунички все още са рядкост - масовото е кондензатор, грец и резистор.Поне в бюджетните модели.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 14:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички 12V лунички,които съм купил-а те са около 20 броя-са с драйвер. Драйверите са различни,в зависимост от това дали луничката е с един или три светодиода. Димерирането зависи точно от драйвера. Не става с плавно намаляване на напрежението,а с ШИМ контрол. Поне това,което аз съм виждал.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2012 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

С кондензатор са луничките с много на брой диоди, където максималния ток не превишава 30ма.
Хубавите лунички, които стават за осветление, а не за индикация, са с по 3-7 единични диода по 1W, 2W или 3W и импулсен драйвер, независимо дали входното е 220 или 12V. Там трябва самия драйвер да пише, че е димиращ, познава се по двойната цена в Китай, а тук по четворно по-скъпата.
Реално с какъв да е димиращ ключ за осветление ще постигнеш регулиране на осветеността, но много малко завъртане на ключа ще регулира силно осветлението, на точно определено място и не се знае дали ще е еднакво за всички лунички. Това е момента, когато ШИМ контролера не може да стабилизира тока през диодите и входното напрежение се оказва недостатъчно.
Така ще скъсиш живота на импулсния драйвер, който и без това е с малък входен кондензатор Wink
Друго не се сещам.
Потърси "Регулиране на LED осветление" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Регулиране на LED осветление" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети