Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Съвет за климатик

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Via
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 14:48    Заглавие: Съвет за климатик Отговорете с цитат

Здравейте!

Смятам да си купувам климатик, но не мога да се ориентирам в изобилието от марки (и цени). Тъкмо се спра на марка и хоп-прочета нещо лошо за нея. Изчетох тонове информация в нета, но понеже нямам технически познания, реших да се доверя на вас като специалисти.
Става дума за стая около 20 квадрата със северно изложение. Предстои външна изолация и смяна на дограмата. Досега ЕДИНСТВЕНОТО нещо, което можеше да стопли този хладилник бе печката с дърва. Но..........омръзна ми от мръсотията и ремонтите всяка година. За камина-не може да става въпрос, защото в стаята няма комин.
Въпросът ми е за климатът във Варна какъв вид климатик е подходящ-инверторен или обикновен? Кое бихте ми препоръчали?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
weso
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

МОНТИРАЙ СИ 12-СКА MIDEA ОБИКНОВЕНА И ПРОБЛЕМИ НЯМА ДА ИМАШ ЩОМ СИ ОТ ВАРНА.МОЯТ БРАТОВЧЕД ЖИВЕЕ ВЪВ ВАРНА В ЧАЙКА И ПО МОЕ ПРЕДЛОЖЕНИЕ СИ МОНТИРА MIDEA И ПРОБЛЕМИ НЯМА НИКАКВИ КАКТО И АЗ ИМАМ ОТ ТРИ ГОДИНИ ДВА В КЪЩИ И ОТ ЕДНА ЕДИН В СЕРВИЗА СИ И ПРОБЛЕМИ НИКАКВИ А И НА КОГОТО СЪМ МОНТИРАЛ ТАКЪВ ПРОСТО МИ Е ПРИЗНАТЕЛЕН ЗАЩОТО СА СТРАШНО ИКОНОМИЧНИ ЕФЕКТИВНИ И РАБОТЯТ И ПРИ -20-25'С.ВЯРВАЙ ВИ НЯМА ДА СБЪРКАШ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Via
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 15:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото разбрах инверторните били по-икономични. Има ли такъв модел Мидеа?
Върнете се в началото
weso
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo

МнениеПуснато на: Вто Юли 05, 2005 22:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Има но не знам дали се внасят в момента но те са и два пъти по скъпи а и разликата в икономичността е от 5 до 10 %
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Случаен
Гост

МнениеПуснато на: Пон Авг 22, 2005 23:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Osaka му е майката. Много съм ДОВОЛЕН!
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Авг 23, 2005 17:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добри са най-скъпите!Ако можеш,купи си PANASONIC!Аз не мога,затова си купихWIRLPOOL-мисля,че така се пише Laughing За 20 квадрата с изолация и дограма ще ти стигне и "девятка",но може и "12"-през лятото ще ти е хладно и около него.Добър вариант са OSAKA-миналата година взех за сина ми-учи във Варна,и съм доволен,стаята е малка наистина,но сложихме нискотемпературна "девятка" и буквално за 5 минути стопля Exclamation Още повече че сега имат намаление,отделно подаряват прахосмукачка,за да почистиш след тях Laughing

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
batPepo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Сеп 04, 2005 23:24    Заглавие: Re: Съвет за климатик Отговорете с цитат

Via написа:
Здравейте!

Смятам да си купувам климатик, но не мога да се ориентирам в изобилието от марки (и цени). Тъкмо се спра на марка и хоп-прочета нещо лошо за нея. Изчетох тонове информация в нета, но понеже нямам технически познания, реших да се доверя на вас като специалисти.
Става дума за стая около 20 квадрата със северно изложение. Предстои външна изолация и смяна на дограмата. Досега ЕДИНСТВЕНОТО нещо, което можеше да стопли този хладилник бе печката с дърва. Но..........омръзна ми от мръсотията и ремонтите всяка година. За камина-не може да става въпрос, защото в стаята няма комин.
Въпросът ми е за климатът във Варна какъв вид климатик е подходящ-инверторен или обикновен? Кое бихте ми препоръчали?

Вземи си Тошиба, може и втора употреба и ще останеш много доволен.Естествено инвертор.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Сеп 05, 2005 6:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте откога е въпросът! Може би вече не е актуален! Пък и авторът откогато е питал повече не се е обадил!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Потърси "Съвет за климатик" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Съвет за климатик" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети