Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Един въпрос

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
NEW
Гост

МнениеПуснато на: Нед Юли 03, 2005 8:52    Заглавие: Един въпрос Отговорете с цитат

Имам траф 550W(17кг.) и една от вторичните му намотки е 2х27волтаАС с дебелина2.5квадрата,след като го изправя със грец напрежението става 2х39V,със него захранвам интегрална схема ТДА 7294 изходната мощност на стъпалото е 100вата но искам да го вдигна,чувал съм че ако на изхода се сложат транзистори(зависимост от тяхния брой) мощноста може да скоче до 750вата (ако имаш корав трав)мисля че моя би трябвало да стане имам 3 винтелатора и радиатор с размери 42см на 18см(мноооо голям)би тряблало да не стане печка при тая мощност дето я искам,имам 7 танзистора КД 503,всъщност не,еиния не моа да намеря де съм го забутал,значи са 6,с такива разполага момента,други няам,ако може да ми кажите дали ще станат тея КД 503 и ако стават,ако можете да ми дадете някво инфо как да ги свържа и кви резистори ще ми трябват да вържа на базите на транзисторите за да мога да изравня базовите им токове,ако имате възможност да ми пратите схемичка много ще ми помогните.E-mail за връзка:niko_van@abv.bg

Предварително ви благодаря!!!!!!
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 03, 2005 11:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което си чул са само слухове. Въпроса ти е нерешим с тези напрежения на трафа ти.Ако ги качиш обаче ще замине интеграла. Можеш да изкараш 200вата PMPO с това напрежение ,а за качествен звук 150 преко сили. Прочети малко теория на НЧУ и не се доверявай на слухове. Чудя се защо всички начинаещи любители гледат да направят НЧУ от 500 вата нагоре??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Юли 03, 2005 13:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми за да свири що годе силничко, аз на закрития битак във Търново съм виждал касетофонче 1000 или 1500 W не помя вече но по скоро беше 1,5 W Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Юли 03, 2005 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

госте, първо ще те помоля да се стараеш повечко като си пишеш постовете и после, тези 1000W за вкъщи ли са ти? Wink
Morphadron
Гост

МнениеПуснато на: Нед Юли 03, 2005 15:18    Заглавие: Отговорете с цитат

ората рпосто не са чували как тия 100вата дънят.А за кола аз на 2х50вата тресях врати и прозорци а камоли 100вата само бас,това е ЛУДНИЦА!За вкъщи да е 100вата са си предостатъчни да си викаш съседите за да размените по някоя ругътня Very Happy тъй че незнам ората какво правят.Онзи ден гледам една малка колица от рода на ФИАТ Купе,или по-скоро Опел тигра и нахакал едни големи 12" два броя отзаде и те 100% са над 250вата и се чудя дали някога ще ги усили повече от 15-40 процента от капацитета им,като при 40% това са 2х100вата което в тая малка въшка ше тресе не само прозорците ми и ламарините и чак предния номер.Тъй че луди ора Very Happy и луда пара ръсят щото нямат опит тва е.
Върнете се в началото
NEW
Гост

МнениеПуснато на: Пон Юли 04, 2005 9:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Получих схема на мостово свързване на ТДА 7294 със общо 12транзистора(по 6 на изходите на всеки чип от които 3 са PNP и 3 NPN)да оточня стъпалото е с 2 чипа.и изходната му синусоидална мощност е 1150W 4OM.също така ми казаха че се захранва със +/-43волта и ток 35А.това нещо ме съмнява защото едно обикновенно ТДА 7294 консумира около 2А ток на товар 8ОМ и 3.5А MAX на товар 4ОМ.попитах момичето от Созопол(което ми даде схемата) и тя ми каза че този ток се консумира от транзисторите и за захранването на това чудо е необходим траф поне 1КW и много корав грец,но аз не мога да направя това нещо защото нямам толкова мощен траф,моя е само 550W пък и момента на него имам един транзисторен усилвател които се захранва от четвъртата вторична намотка, захранване +/-64волта,мноо съм доволен от стъпалото но както и да е,момичето ми каза че мога да направя стъпалото само с едно ТДА 7924 със 4,максимом 6 транзистора на изхода. схемата е мноо проста но е начертана с краката и едва разбрах за кво става дума,как да ви го обесня?значи изхода(OUT) отива към базата на Т1 който е NPN,колектора му се свързва към (+),а емитера посредством Re се свързва към изхода(OUT),a T2 се свързва пак по същия начин ,с разликата че колектора се свързва със (-),защото транзистора Т2 е PNP,а емитера по същия начин се свързва чрез резистор към изхода. по този начин на изхода мощноста е около 200-250W,зависимост от мощноста на транзисторите,ако се вържат още 2 транзистора паралел на старите мощноста на изхода става около 400W,но стъпалото дърпа над 10А ток,ако се вържат и още 2,мощноста достига до невероятните 600W,консумирания ток става над 20А и това е максимома за моя траф,до колкото си спомням момичето ми каза че емитерните резистори трябва да са по мощни от 5W,защото ще изпушат,за предпочитане ми каза да си сложа товарни лампови,които са много по мощни,но забравих да я питам с какъв капацитет да бъдат (претполагам вграниците от 0.1 до 2ОМ и тва е проблем,надявам се ако знаете да ми кажите,ако не знаите MITASHKI каза че имал схема на мостово свързване на ТДА7923 със ТРАНЗИСТОРИ.ако може да ми е прати на E-mail:niko_van@abv.bg
тя би трябвало да ме ориентира,много ще ми помогне.пък и на тези Созополски пу..и незнам кво доверие да им имам,само да праяят .........за друго не стаааааат!!!
Вище не мисля че съм начинаещ,както казва ELP,занимавам се с електроника от 5-ти клас и от 2години с усилватели ,направил съм само 8 стъпала с мощност над 100W,от които съм много доволен,послвдния транзисторен усилвател,който съм направил свали маджуна на стъклата в хола,заради него съм имал проблеми с полицият и то баш малко преди нова година на 30.12.2004г.,скаран съм със всички съседи,които са с един етаж над и с 2 под нас,казвам ви кофти е да живееш в блок,а стъпалото е само 200W синус,с много по-голяма динамика от ТДА7293 и особено от ТДА7294 които съм правил.Но на пук ще им надуя цафите с новия бас който смятам да си взема на заплатата в края на тоя месец ,който е 18 инчов(45см.)с мнооо голям магнит,PIONEERA струва 240кинта ,ама ще го взема,заплюл съм го!!!
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Юли 08, 2005 21:37    Заглавие: Отговорете с цитат

хора!!!,изключително много ви благодаря!!!,за получените отговори (нито един)!!стапалото стана бомба,но много мъ измъчи,изключителна мощ!гръмнах една комплектарна двоъка нискочистотни транзистори на цена 7кинта.но тъй като никой не ми беше казал кви резистори да слоя,трявах да експеремнтирам,но в крайна сметка стъпалцето изкара около 515w праволинеен синус на канал (мостово свързване на ТДА 7294 с 12 краини мега мощни транзистора-по 6 на канал),мислих че трафа ще клекне,но издържа,загрява в рамките на нормалното,все пак е кораво чудовище,тежи 17кг.първо бях направил само един канал,но кът видях,че трафа не загрява,направих и втория.продадах го на съседното заведение,срещу което аз бачкам. имаха 2 PRO колони "OBERTON",бяха големички около 300Вата-15",но като осилих около 30-40% от мощноста на стъпалото,едната колона се издъни тотално,а на другата намотката и почка да стържи,собственика каза,че ще купи 4колони,ще ги вържим по 2 на канал (последователно),за новата лятна дискотека край плажа,на сто метра от работата.получих добри пари за стъпалото,с тях в неделя ще ходя до Бургас и ще взема пайнера(240лв.),кутията я поръчах.обаче ся имим поръчка за стъпало 2Х100вата,ама за кола,ако може да ми кажите някав интеграл,който да бачка на 14.4волта и да вади 100w,тряа да го напраа до 20.07,имам такава схема на стъпало за кола"THUNDER",няма повишаващ траф,който да усилва напрежението,работи дерекноно на 14.4V,ъма има един милион джаджи и много чипове."ай и тоз път пак така не ми отговаряйте"
Върнете се в началото
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пет Юли 08, 2005 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
........обаче ся имим поръчка за стъпало 2Х100вата,ама за кола,ако може да ми кажите някав интеграл,който да бачка на 14.4волта и да вади 100w,тряа да го напраа до 20.07,имам такава схема на стъпало за кола"THUNDER",няма повишаващ траф,който да усилва напрежението,работи дерекноно на 14.4V,ъма има един милион джаджи и много чипове."ай и тоз път пак така не ми отговаряйте"

Не знам за по-горните схемни решения, не мисля и да споря.
А на туй напрежение 14.4V, 100W са меко казано, недостижими. Е може и да са достижими, но товара трябва да ти е с импеданс поне Z=2 ома, даже и по-малко Laughing . А за схема не мога да ти помогна. Аз си правя едно импулсно захранване(от 12V на 55V двуполярно) и си захранвам с него STK4231.
Потърси "Един въпрос" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Един въпрос" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети