Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Замяна на кинескопи

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RM
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2012 11:30    Заглавие: Замяна на кинескопи Отговорете с цитат

Замяна на Стъкло от SONY KV2185MT (G3E Chassis) с A51JUX71X и DY B3A20 на SONY KV-M2100K (BE-2A Chassis) с A51JUX51X и DY BGD0739
Стъклата съм ги заменил, като ситуацията е следната. Имам OSD с тъмен екран без обратен ход на лъча, като за геометрията не мога да прецена. Звука не знам как е защото съм изрязал крайното стъпало след ремеонт на импулсното (STR54041 като в момента е 140V-SB и 135V в натоварен).Тъи като не съм правил подобна операция, имам няколко въпроса.
1-Има съществени разлики в организацията на Отклонителните системи (DY), като например, най-съществената е че едната е с последователно вързани H.DY а другата паралелно. Според мен проблема е решим, поради почти еднаквите схемни решения на управлението им (но има разлики).
2- Поради неестествено греене на 2SD1878-CA на H-OUT (BU508AS2 -беше заминал) бързо си замина и едно BU2525DF. Предполагам че има разлики в индуктивностите на двете отклонителни системи, и оттам не добро съгласуване м/у диодния модулатор с кондензаторите и H.DY . Така ли е?
3- Не ми се разменят отклонителните системи , щото не съм правил подобно нещо, а и мисля че ща съсипя и здравия кинескоп. Ако все пак ги сменя, лесно ли ще сходя лъчите, и ще си дойде ли всичко на място Laughing.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2012 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиши колко ома са. Ако се различават значително по-лесно е да се сменят бобините.Със сходимости и чистота на цвета обикновено няма проблеми.

Каквото и да е, първо се пускат на понижено напрежение (през лампа) и се оправя ширината на импулса в колектора на крайния.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
RM
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2012 11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Старата е 1,7ома, новата е 1,1ома. Различават се много.
Предполагам следва замяна на отклонителните системи.
Имам още няколко въпроса. От средната (Зеления) ли пушка се започва с настройките ... или има ли някъде описание как е процедурата.
...
Смених отклонителната система. Краиния транзистор (BU2520DF) H-OUT , едва се усеща че е топъл, Картината и геометрията е перфектна(въпреки че не съм пипал нищо по магнитните пръстени). Импулса на колектора е широк 17uS(микро секунди в основата) и около 56uS от началата. Не можах да намеря инфо колко трябва да е Question Question Question
Предполагам че ако му пусна цветните полета, и решетката може да се намери кусур ... но ми се драйфа от него вече. Mad Mad Mad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2012 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Я първо си калибровай осцилоскопа.

Учудвам се че не се знаят елементарни работи. Ако знаеш редова честота - 15625Hz се смята целия ред - 64 микросекунди. Толкова са и закъснителните линии на цвета.

От тези 64 обратния ход е около 11,5 до 12. Останалите 52 са правия ход. Проста сметка - енергията натрупана през правия се разрежда през обратния - площта под съответните трябва да е еднаква. Та правия (52) по +B трябва да ти дадеплощта на кривата на колекторния импулс. Като е по-малка ширината съответно скача размахът за да остане площта постоянна. А размахът се умножава и е пропорционаленна високото. Ако е по-широк то високото пада и съответно хоризонталният размер се увеличава. Сещай се сам защо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Потърси "Замяна на кинескопи" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Замяна на кинескопи" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети