Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Затруднение с EPROM ST M27C512-10F1
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kpucko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 12:25    Заглавие: Затруднение с EPROM ST M27C512-10F1 Отговорете с цитат

Привет,
От скоро се занимавам с тези чипове и са ми "Тъмна Индия".Та въпросът ми е ... Може ли някой да ми даде насоки къде да чета за тези чипове и как се програмират понеже искам да го използвам за "Чип Тунинг" на колата ми и понеже претърсих всичко, но без желания резултат се надявам тук да се намери някой който се е занимавал с тях и да ми даде някаква насока относно моя проблем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 12:49    Заглавие: За чипа Отговорете с цитат

Четат се и се пишат на устройство, наречено ЕПРОМ-програматор. Изтриват се ултравиолетова светлина, и то само ако имат "прозорче" на корпуса. Другите, в изцяло пластмасов корпус, ги пишеш само един път, ако не стане - хвърляш. Наричат се OTP (One Time Programable)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kpucko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 12:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Да това го прочетох и моя е точно от типа с прозорчето тези всички работи са ми ясни... но питането ми е за това как точно се програмират(за програмния език който се използва ...)само знам че на тях информацията се записва под бинарна стойност или 16-тичен код ...
Върнете се в началото
gigant
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 13:08    Заглавие: За програмирането Отговорете с цитат

Това е памет, няма програмен език. Данните се заготвят предварително във файл с формат, поддържан от конкретния програматор, с който се разполага. Повечето поддържат бинарен (още 16-чен) формат и т.н. HEX-record файлове. Те пък имат две модификации - Intel-HEX-record и Motorola-HEX-record. Софтуера на програматора интерпретира данните и се грижи да изгенерира съответните хардуерни сигнали за запис в чипа.
Върнете се в началото
nobodyshadow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 14:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-общо казано на всякакъв програмен език може да пишеш който на края може да ти "преобразува" написаното в необходимия формат.Въпроса е какво ще пишеш? Confused Съмнява ме някой който се занимава "професионално с чипосване" да пише програми.По-скоро заменят разни стойности в чипа или слагат готов "тунингован" запис от нета.Може и да съм в пълна заблуда....Попитай във форума на марката кола която имаш,там ще ти обяснят как се прави...
kpucko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 18:20    Заглавие: Отговорете с цитат

След цял ден ровене и бъркане насам натам достигнах до желаното Smile Благодаря на отзовалите се Wink Стана ми ясно какво ще ми трябва ... Само искам да попитам дали някой си е закупувал този програматор http://www.programatoribg.com/willem/index.htm понеже нямам програматор да запиша данните които намерих и имам желание за по нататъчно занимаване с такива екстри Smile ако има някой тествал този програматор ще съм му благодарен да изкаже своите отзиви Smile
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 19:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Много хора ползват този програматор. Виж тук. Това е последната версия на програматора. Щом ще се занимаваш с чип тунинг трябва доста да се запознаеш с електрониката, защото това е сериозна работа и не е просто записваш, триеш и готово.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то неговата работа малко като на жабата дето чула, че подковават коня и тя вдикнала крак. Laughing
Съвета ми е да идеш при някой, който се занимава професионално стази работа. Щото като объркаш нещо и като си утрепеш компютъра на колата, има да ревеш като магаре. Wink
Върнете се в началото
kpucko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2012 17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами колега нали знаеш принципа Проба грешка Smile затова съм взел друг комп за колата та да няма "опааа" И този принцип не е Като на жабата а просто съм навлезнал малко и доста съм прочел относно това и просто искам да се занимавам като хоби Smile

Exclamation Arrow Не се отговаря с този бутон Exclamation
Върнете се в началото
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2012 17:59    Заглавие: Отговорете с цитат

То компа е най лекото нещо което можеш да окепазиш. И не си слагай файлове взети от нета.
Потърси "Затруднение с EPROM ST M27C512-10F1" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Затруднение с EPROM ST M27C512-10F1" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети