Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Запис на флашка

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

[download attachment]
МнениеПуснато на: Чет Мар 29, 2012 12:54    Заглавие: Запис на флашка Отговорете с цитат

Наложи ми се да пиша биос в TSOP40,оказа се че цокълът на адаптора е проблемен,в опита си да го ремонтирам му таковах таковата.С адаптор от България не мога да се сдобия,а изделието е забавено.
Молбата ми е,ако някой добър човек има възможност,да ми запише бина от атача в произволна паралелна флашка 8Mbit и да ми я прати с куриер.За услугата естествено ще заплатя,ще договорим цената на лични.
Оригинално стои SST39VF080/TSOP40/8Mbit,принципно.
Бина е дълъг 1 метър,прилагам го в атача.
Благодаря предварително
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 19:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
Малко е късно но ако не си се оправил: Разпой сокета отдолу се надявам да е на SMD, почистваш доре площадките ти си знаеш как, подлагаш под чипа успоредно и близко до крачетата примерно проводник 0,5мм и с кредитна карта или друго притискаш крачетата да се покажат поне 0,3мм под корпуса. правиш същото и с обратната страна, после позиционираш върху площадките и защипваш с каквото можеш примерно щипка за пране. метода няма грешка и е изпробван многократно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2012 10:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти,Петров.Сокета вече не става за нищо,щото ме вбеси и буквално го унищожих.Но благодаря за съвета.
П.С.
По-интересното е,че дотук няма един желаещ да извърши услугата,операцията е лементарна и не изисква кой знае какви усилия.Аз ще си свърша работа сам,както винаги.Но ще преосмисля отношението си към всички,които ме подпитват по телефон,на лични,на живо и т.н.Отсега нататък просто заминават в кофата.Явно това трябва да е подхода.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2012 22:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Ремонтьоре на лаптопи,какво нямаш?Резервен комп ли,флашка ли,що?Сърдиш се на хората все едно всички тук сме длъжни да ти правим услуга.Че това дето искаш да ти го запишат,може да е вирус,кон,червей.Я се вземи в ръце!
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 31, 2012 23:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти тъп ли си бе.Разбра ли за какво се пита в темата.Я си ебавай майката нанякъде.
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Апр 01, 2012 8:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво е паралелна флашка?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Апр 01, 2012 9:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Много грозно отношение , Мармот ! Да ти имам речника ! Освен това си написал
Цитат:
Молбата ми е,ако някой добър човек има възможност,да ми запише бина от атача в произволна паралелна флашка 8Mbit и да ми я прати с куриер.За услугата естествено ще заплатя,ще договорим цената на лични.
При така зададено условие искаш ли да ти запиша файла на 29LV800 , която е в корпус TSSOP48 , защото само такъв адаптор имам ? И не си мисли , че куцо и сакато има програматори с преходници за TSSOP40 операцията без наличието на такъв - хич не е елементарна , дори и за хора със скъпи програматори . Ако не се извиниш за грозните думи и отношение към колегите няма да е зле да ти дадат малко почивка от форума , явно и без това смяташ , че нямаш полза от него !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Запис на флашка" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Запис на флашка" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети