Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Захранване на ICOM IC-R5

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dzaro
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 16, 2012 21:36    Заглавие: Захранване на ICOM IC-R5 Отговорете с цитат

Здравейте аз съм за първи път тук и дано не е нахално но искам да попитам . Имам радиоприемник ICOM IC-R5 купих го без външно захранване ,оригиналното трябва да е 6 волта 1000 ма. трансформаторно. Аз намерих Трансформаторно от сони ериксон пише 6 волта 700ма. но на празен ход дава 8.6 волта натоварено с 240ма. дава 7 волта а радиото черпи 140 ма. това приблизително е около 7.5 волта при товар.Дали това захранване може да ми повреди радиото?прилагам схема на входа на самото радио където се включва захранването.Ако някой може да ми каже дали мога да го ползвам ще съм благодарен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miroton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Съб Мар 17, 2012 0:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи 2 диода последователно на захранването.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Мар 17, 2012 7:18    Заглавие: Отговорете с цитат

По добре е да е стабилизирано захранването и да е линейно т.е. да НЕ е импулсно Smile
dzaro
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 17, 2012 8:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Пропуснал сум да кажа че захранването оригинално има 4 диода в грец може би 2-3 съпротивления и кодензатор 4700 мф. след всичко това аз му сложих един стабилизатор 7806 . Такаработи добре но не сложих ценер и предпазител а вече залепих кутията на зарядното това фатално ли е без защита?
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Мар 17, 2012 21:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не би трябвало да имаш проблеми. По принцип тия стабилизатори 78ХХ държат докъм 35 V входно напрежение. При теб няма откъде да дойде много, но може да сложиш паралелно на изхода един ценер на 6,8 V. Даже има вероятност да не дава 6 V щото трябва входното да е поне 2-3 волта по-голямо (не помня колко точно). А този приемник не е ли с батерии ? Аз съм виждал такъв скенер. Беше доста интересна играчка, даже бих се отказал от компютрите Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eko67
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Пещера

МнениеПуснато на: Съб Мар 17, 2012 21:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Не би трябвало да ти повреди радиото със 7.5В,6В това е номиналното напрежение на което трябва да работи.7806 тук излишно си го сложил,тъй като при това напрежение е на прага на стабилизация.Добра идея ти дадоха по горе със 2 диода.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dzaro
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 20, 2012 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за компетентните мнения.
Върнете се в началото
Потърси "Захранване на ICOM IC-R5" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Захранване на ICOM IC-R5" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети