Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
LCD Philips42PFL7962D/12 светва само едната половина и гасне

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
batsunny
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2012 19:53    Заглавие: LCD Philips42PFL7962D/12 светва само едната половина и гасне Отговорете с цитат

LCD Philips 42PFL7962D/12 При стартиране, светва само едната половина от към слейв инвертора за една секунда и угасва. Към инверторите, по схема: 24v. а взлиза 23,7v. 5-те волта са 4,9v. Не съм сменил електролитите още към инверторите. Усъмних се в подсветки и разглобих телевизора за да проверя лампите. Оказаха се 18 на брой, на дължина по 95см. Свалих ги една по една, и ги запуснах на трафче от тези синичките. Слабичко е знам, но лампите светнаха от двете страни с празен участък в средата. Според мен работят. Някакви идеи?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivo1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: В. Търново

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2012 21:58    Заглавие: Отговорете с цитат

В такива случаи се сменят и двата инвертора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2012 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Кви идеи,кви пет лева кат в момента можем само да гадаем.Говорим за модел който ползва два различни кита инвертори,които нямат общо един с друг-на LG(6632L...) и на Logah(VIT70043.50/1).Че е за инвертор е ясно,че се сменят кит двата-вече са ти го казали.От първия мога да предложа нов,от втория мога да доставя също.При наличие на достатъчно цинцарлък от страна на клиента за първия има варианти за ремонт на ниво елемент и по руските форуми е дъвкано.

P.S.
Цитат:
VIT7143.50/1 LOGAH

Такъв инвертор не съществува.Дай малко по-сериозно.

И закво ми го даваш тоя линк??Аз много добре го знам как изглежда.Вместо да си пращаме картинки и снимки да си беше изписал правилно инвертора в предишния пост.Цената за кит
VIT71043.50/1 нови ти е на лични.

Последната промяна е направена от Bojilov на Пет Мар 02, 2012 16:56; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
batsunny
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2012 11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди малко подключих малка лампа към двата инвертора и тя светна в продължение на 5 сек. без да угасне, но се наложи да я изключа, защото почна да пуши в единия край. Да повторя, че с подсветките на тиви-то, светваше само едната половина за една секунда. Възможно ли е пробата с моето трафче, което е слабо, да ме е подвело? Както казах, с моето трафче, при включване на лампите една по една, всички светеха само в двата края.
Върнете се в началото
ivo07
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2012 12:36    Заглавие: Отговорете с цитат

batsunny написа:
Преди малко подключих малка лампа към двата инвертора и тя светна в продължение на 5 сек..

batsunny ,по-нагоре и иво1 и божилов ти казаха кратко и ясно кво да правиш .Това което правиш ми прилича на опитите да забременее мьж /всички знаят ,че не може ,но опитите продьлжават/ Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
batsunny
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2012 13:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Спорта не е ли важен ! Чакам цена на VIT7143.50/1 LOGAH
Върнете се в началото
Потърси "LCD Philips42PFL7962D/12 светва само едната половина и гасне" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "LCD Philips42PFL7962D/12 светва само едната половина и гасне" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети