Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
NiMH батерии и цифров фотоапарат
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ZeroFill
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 12:21    Заглавие: NiMH батерии и цифров фотоапарат Отговорете с цитат

Здравейте.
Имам един проблем, с който не мога да се спрявя вече година. Купих си цифров апарат hp635 и съответно NiMH батерии по 2100 mha (sanyo, energizer, ... и какви ли не). Като са нови горе долу работи добре апарата (100+ снимки), но след месец два не може да направи и 20 снимки със същите батерии. Пазя ги, не ги зареждам когато ми падне, а дори по часовник и точно според документацията им. Извадени от зарядното, ако ги сложа във апарата и без дори да го включвам след 2-3 часа няма въобще ток. Не знам какво да правя и какви батерии да си купя, ама искам да си правя снимки и да не ги вадя постоянно от него. Носих го в сервиз да го мерят дали не харчи ток без да е включен, каза ми, че всико е ок.
Аз от електротехника не разбирам, но на апарата пише, че му трябва 2500 mah и 3.3v, като този волтаж не виждам как ще го постигна след като 2x1.2v (акумулаторни) = 2.4v.
Възможно ли е това да е проблема? Или по-точно какъв може да е проблема?
Благодаря ви предварително.
п.с. Ако не бях дал толкова пари, да съм го ударил в стената, ама ... Confused
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако можеш и знаеш как, би могъл на първо време да премериш все пак каква е консумацията му в Stby режим.
Но най-вероятно са си заминали батериите.
Зарядното което ползваш предвижда ли заряд на такъв тип?
Самото то читаво ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
soundMAN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 14:10    Заглавие: ...NiMH батерии и HP Photo Smart 635 Отговорете с цитат

Здравейте ! Като стана въпрос за HP и батерии Sanyo,рекох да попитам на какво ги зареждате тези батерии.Ако е на някое калпаво зарядно няма как да не се "скапват" елементите.Аз също използвам HP 735 и Sanyo 2100 NiMH от една година и съм доволен (като за парите си) от този вариант.Батериите Sanyo закупих от "ГЕРМАНОС" на промоция - 4 батерии + зарядно на същата фирма (синьо на цвят) http://www.fotoinfo.sk/s_energia/Sanyo/NC-MQR02.jpg .Че HP не са цвете за мирисане във фотографската техника не са,но щом не споменавате какво е зарядното съм склонен да го обвиня него.Така,че към това Ви насочвам на първо време.Успех в решаването на проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ZeroFill
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

RC, замериха ми апарата в standbay режим и ми казаха, че е ок. Не съм много сигурен, но мисля, че беше нещо от рода на 7 ma, което според техника било съвсем в реда на нещата. Колкото до заминаването на батериите, не е само с един чифт, а с няколко.
Зярядното е Sanyo с 4 батерии, купени заедно от Техномаркет за около 40-50 лв. Преди това ползвах други 2 зарядни ментета с други батерии и пак същото. По-склонен съм да мисля, че проблемът може да е в контакта или ел мрежата, отколкото в зарядното. Или в апарата, но незнам какво да кажа в сервиза и съм сигурен, че ще пробват и кажат, че е ок.
soundMAN, на твоето HP колко волта пише, че иска?
Върнете се в началото
soundMAN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление не мога да кажа,но попрегледайте в нета.Там често се споменаваше,колко "лакоми" за електричество са им апаратите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

ZeroFill, нещо не е така.
Ако батериите са читави и добре заредени, при този капацитет и споменатата от теб консумация би трябвало да откарат едно 300 часа в Stby режим, което явно не е така.
След като си го пробвал и с различни батерии, то нищо друго не ти остава освен да пробваш в друг сервиз каква консумация ще ти кажат.
Вероятно си пробвал с "хубави" алкални батерии - какво е дерджето?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ZeroFill
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 15:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би означава, че батериите след известно време не могат да се заредят повече от 10%. Все пак ще отида в друг сервиз, нищо не ми пречи. С алкални от левче, левче и половина изкарва 20-30 снимки, в стендбай би бях забравил една нощ и на сутринта нямаше никой Sad
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 15:50    Заглавие: Отговорете с цитат

NiMH-те батерии по-принцип притежават т.н. ефект "памет", но за него пък би трябвало да се грижи зарядното (което твърдиш, че е прилично).
Това обаче
Цитат:
С алкални от левче, левче и половина изкарва 20-30 снимки, в стендбай би бях забравил една нощ и на сутринта нямаше никой
нещо почва да намирисва на висока консумация на самото фото.
Може би наистина не е лошо да се пробваш в друг сервиз.
Върнете се в началото
Бат
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

След като ги заредиш ги остави извън апарата примерно едно денонощие. Така ще разбереш дали се саморазреждат или апаратът ги разрежда.
Щом има места за две батерии, значи трябва да работи и с акумулаторчета, нищо, че са 2,4в. А пише 3,3в, защото две алкални батерийки са толкова - по 1,65в ги дават.
Апаратът очевидно е много лаком, щом с алкални прави 20-30 снимки.
Те са по около 1000-1500мАч.
Не ми е ясно, защо го държиш включен - на стендбай. Не може ли да се изключва изцяло?
За сведение моята коника-минолта Z10 вади 500 снимки с четири акум. по 1800ч. И да стоят в него колкото си искат без да работи - не се изтощават.
Ползвам ак. и зареждачка Varta - 42лв комплект.
Не е зле да опиташ да намериш начин да разбереш дали акум. се зареждат 100%, като ползваш друг товар. Но като си скаран с електротехниката...
Върнете се в началото
РРМ
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 17:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам същият проблем с фотоапарат "Samsung" - Digimax 370. Акумулатори "Varta" 1900 mA.-Препоръчани в упътването на апарата.Консумация,според същото упътване 2.0 А.Измерен ток при изключен апарат 3 мА.Зареждам с ток 190 мА до 12-14 часа.Ефекта е същия .Не повече от 50 снимки.И аз не знам вече какво да правя.Външното захранване с адаптер е 3.3 В.
Върнете се в началото
Потърси "NiMH батерии и цифров фотоапарат" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "NiMH батерии и цифров фотоапарат" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети