Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Програматор на Млад Конструктор

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Viper
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 15:54    Заглавие: Програматор на Млад Конструктор Отговорете с цитат

Здравейте колеги. Значи имам такъв въпрос купих си програматора на млад конструктор и като го зглобих се оказа че не иска да ми програмира PIC микроконтролери пробвах го на 24с16 нея я програмира на 93с ХХ не съм ама нямам в момента наличен но мисля че и там няма да има проблем. При проверка установих че не излиза 13.2 волта на извода MCLR като замерих от комп'търа ми излиза необходимия сигнал и си влиза в интегралната схема но от нея не излиза необходимия сигнал за отпушване на транзисторите. И зада не говоря на посоки ето и линк към схемата еееее то пък не мога да прикача адреса. В сайта на младконструктор на нашите схеми Комбиниран програматор. Дайте идея защо тази интеграла не пуска нищо.
Мерси предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 16:05    Заглавие: Отговорете с цитат

За това ли става въпрос?
http://www.mladkonstruktor.bg/Programator_main.htm
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tisho
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 16:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурен ли че имаш захранване на ИС 40106. Ако имаш скоп кожеш да проследиш (коректната) работа на инверторите. Виж ценера Д5 здрав ли е. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Viper
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 17:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Така значи интегралата си работи откачих и изхода и без да има към него закачели елементи си конвертира сигналите. Явно нещо в транзисторрите има проблем.
Върнете се в началото
Viper
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 18:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Отново ще питам. Като пусна IC-prog да програмира програматора ми не дава признак за живот и диода ресет не свети и по време на програмиране като изключа захранването на прога и го включа и всичко си идва на мястото само да кажа че няма чип на цоклите за програмиране, като го свърши програмирането и после пак му дам програмирай всичко се повтаря. Дайте идеи къде да търся проблема.
Върнете се в началото
elektronchika
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз имам проблем с този програматор. не иска да ми програмира 16ф84а. и преди ми беше правил този номер и не можах да намеря причината. и сега пак не я намирам. всички кабели проверих, напрежения са си наред и не ще бе м*йка му
Върнете се в началото
Tisho
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази работа ми се струва много мистериозна. Първо пробвай програматорът ако можеш на друг комп ,дане е проблемът във RS232
(това е малко вероятно, но все пак пробвай).
Без да ти е откачена базата на Т1 пусни да програмира и гледай на базата му, след това изключи и включи захранването и виж какво става. Какво се променя. Виж и всички останали напрежения по схемата когато неиска да програмира(когато не свети ресет).
Друго за сега немога да се сетя Crying or Very sad пиши като разбереш нещо друго
Върнете се в началото
Viper
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 02, 2005 13:02    Заглавие: Отговорете с цитат

А дали не е възможно проблема да идва от захранващото напежение, по описание му дават да работи с 15 до 20 волта аз го пробвах с 12 волтов адаптер на един ампер.
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Юли 02, 2005 14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

разбира се че е от захранването Wink
хехе. за да програмираш PIC трябва да му подадеш 13V на RESET-а
hricava
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 14, 2005 10:31    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен се получава пък друго с този универсален програматор. Използвах PonyProg2000 с приставката за Atmel и микроконтролер 90s2313. Зададох всичко както се иска и програмата даде съобщение,че Flash паметта е програмирана успешно. На др. ден се опитах да прочета какво е записано - не става- грешка: "Device missing or unknown device -24" . Пробвах и с друг ATmel от същата серия- също успешно се програмира, но не чете. Пробвах и с другата приставка за PIC с контролер 16f84a- изобщо не програмира. Напрежението на програматора е 20V.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Програматор на Млад Конструктор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Програматор на Млад Конструктор" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети