Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
светодиоди
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 9:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Точкови светодиоди...... Shocked А германиеви дали се продават Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morphadron
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 14:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Хахахах Tokio ти си бил от Ямбол е Very Happy Бравос и аз тъй да зема да дойда направо при вас в сервиза (съдейки по името де),че да ми помагаш от време на време кат запъна Very Happy И друго пак към тебе аз отивам в РЕАЛА тоя тука до телевизионния сервиз на Срем и искам 10кв мм кабел,жената-продавачката ми вади няккъв дебел сигурно беше към 1 см диаметъра,и си викам тая или са ебава и иска ми пробута по-скъп или не чатка ич биля.И тоя дето ми го пробутваше е над 50квадрата 100% ама кво да я рпай тя ич нечатка уверил сам са в това.Та да та питам при вас има ли говорители на ТЪНДЪР за продаване (нови) става дума за елипси 45-50вата 3-4 лентови???И айде земете най-сетне ми кажете какво съпротивление да използвам за светодиод за в колата??Колко ома да е???
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 15:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще ти кажем,ако кажеш какво искаш да захранваш.Газови светодиоди няма!!!Има неонови тръбички светещи синьо,които не са светодиоди има и флуоресциращи полимерни въженца светещи синьо,така като те слушам после ще питаш защо в едната посока свети,а в другата не. сечението на кабел се смята по известната (не и за тебе) формула за лице на кръг: S=3.14*R*R
Върнете се в началото
Morphadron
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 17:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Виз ся формулата я знам Wink просто като немога ви обясня за тъпия светодиод на ви снимка и исках ми кажете сърпотивлението колко ома да е тва е.
3мм светодиоди (LED ),прозрачен(clear),син с насочена светлина.Знам че ако са 12Вотла ми трябва 300ома съпротивление ама като са 14,4 дали ще свърши работа това???[/img]
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 19:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Съпротивлението го смяташ така
(U-Напрежението на диода)/тока който ти трябва
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 19:11    Заглавие: Отговорете с цитат

А ве да не ви е фанала жегат вече Laughing Laughing Shocked Така ще сметнеш съпротивлението на диода,което е динамично и за него важи другия закон на Ом R=dU/dI.На него вероятно му трябва баластното съпротивление да захрани син светодиод(надявам се не газов) от автомобилната ел.мрежа и тогава ако приемем,че диода е стандартен тип 3.6-3.8 волта Usat. Става:( 14.4- 3.Cool/0.025=424 или 430 ома......
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 19:27    Заглавие: Отговорете с цитат

A аз какво написах според теб?
Не го ли сметна и ти по същата формула която написах Rolling Eyes Evil or Very Mad
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 20:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де толкова ли е трудно да се пробва и да се премери тока ?
morphadron нямаш ли мултицет ?
Ако консумацията няма значение и 150 ома да сложиш пак няма да има проблем. Smile
Върнете се в началото
Morphadron
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 21:23    Заглавие: Отговорете с цитат

ми нямам Very Happy то не е много за смяха ам кво да се рпави чудих се тия за по 15 кинта добри ли са 6тото има и за по 40 и нагоре ама нямам толкова Very Happy Не сам мноого голям и немода да работя и съответно само от стипендиите Very Happy И затва питам.Пак аз и сам щях да пробвам на 450ома нещо такова ми се въртеше в главата отпреди каквото сам слушал ама диода е 1 кинт Very Happy ко зема ми горя един след друг Very Happy кофти раота.Аз на кутията си сложих такива на компа и стана ефектно ама то за късмет си имаше вградени съпроивления макар че вече бях взел подходящо за 12в и го бях изпробвал.И друго не се карайте бе хора за такива елементарнимза вас,неща смейте се на мене и се забавлявайте не се карайте Very Happy И мерси за отговора ще си взема едно 430 и готово.МЕРСИИИ Very Happy
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Юни 28, 2005 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че има и по евтини за 8лв дори моя е за 4лв. е малко прекъсваше дисплейчето ама нали за това беше 4лв.
Върнете се в началото
Потърси "светодиоди" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "светодиоди" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети